Po čase se opět spekulovalo, že v domácím dresu nastoupí hlavní hvězda celé soutěže Jaromír Jágr, trenér Jindřich Lidický to ale včera odmítl. „Jaromír zatím ještě nenastoupí,“ prozradil kladenský kouč na klubových stránkách.
Úplně jasno naopak neměl v případě dalšího zásadního borce sestavy Rytířů – obránce Jiřího Říhy. Ten v Kladně hostuje z Mladé Boleslavi, kde během pauzy odehrál dvě extraligová utkání. Říha by podle lidického měl dnes za Rytíře nastoupit, ale jak se bude situace vyvíjet dál, to jasné není.

Vítanou posilou pro utkání s Havířovem bude jeden z nejplatnějších útočníků Tomáš Kaut, který v sestavě chyběl kvůli zádům několik týdnů. Uzdravil se také brankář Lukáš Cikánek, mimo hru zůstávají Patrik Machač a Štěpán Bláha.

Havířov sice soutěž dobře zahájil a díky tomu má jen tříbodovou ztrátu na Kladenské, ale v posledních týdnech se mu nedaří. O víkendu jako první prohrál i s poslední Kadaní a jeho bilance z posledních venkovních vystoupení také není dobrá. Sice vyhrál v Jihlavě, což se počítá, ale naposledy podlehl 0:5 v Prostějově a včera v předehrávce v Českých Budějovicích 1:5. Tým je oslabený o některé hráče, povedlo se ale přivést na hostování zkušeného beka Antonína Bořutu (v minulosti třeba Znojmo).

V Havířově, jemuž díky úterní předehrávce odpadlo zdlouhavé cestování na dnešní zápas, už od jara nehraje Marek Sikora, který v zimě zranil svým ostrým Jaromíra Jágra. Ten přestoupil do Přerova.

I tak bude utkání určitě zajímavé.