Den po utkání fotbalových celků Kladna a Liberce se konal střet hokejový. Měl být vyrovnanější, ale zatímco fotbalisté SK hrající o čtyři soutěže níž drželi se Severočechy krok 80 minut, hokejisté dostali za devět minut tři kousky a brankář Landon Bow si pakoval fidlátka. Nahradil ho Adam Brízgala a výborným výkonem pak držel Kladno ve hře.

Hosté se postupně zlepšili. Plekancovo sólo v první části ještě gólem neskončilo, ale pak poprvé po trestu hrající Denis Kusý objel pásmo a naládoval mušketu Jiřího Ticháčka, který druhým gólem v sezoně snížil. Když pak Plekanec v přesilovce oprášil spolupráci s pravým křídlem, kde odchozího Kubíka nahradil Lotyš Tralmaks, bylo to to rázem 3:2 a domácí se potili.

Hned po chvíli měl v oslabení tutovku Bláha, jenže nedal a ve třetím dějství už si hosté výraznější šanci nepřipravili, byť je na power-play připravoval vehementně Jakub Voráček.

V pátek se Rytíři pokusí o první tříbodovou výhru doma s Kometou Brno, která je shodila výhrou nad Budějovicemi na poslední místo tabulky.

Trenér Liberce Filip Pešán nebyl z viýhry úplně nadšený, mrzely ho zbytečné nervy, které si jeho tým způsobil. „Byla to ukázka současného stavu, ve kterém naše mužstvo je. Téměř nás popravila naše vlastní přesilová hra. Speciální týmy nás velmi trápí a musíme se v nich zdokonalit, jinak budeme ztrácet zápasy,“ měl jasno. 

Kladenský Otakar Vejvoda opáčil, že člověk nemusí být velký odborník, aby věděl, že zápas si prohrálo jeho mužstvo v první třetině. "Hrálo se nahoru dolů a byly tam strašné školácké chyby. Soupeř nějaké udělal taky, ale my je nepotrestali. Poté jsme se dostali do utkání a myslím, že jsme mohli dát i nějaké branky navíc," dodal s tím, že o větší tlak v závěru připravila jeho tým oslabení, kde ztratil dost sil. 

Bílí tygři Liberec - Rytíři Kladno 3:2 (3:0, 0:2, 0:0). Branky a nahrávky: 1. Dvořák (Filippi), 6. Filippi (Faško-Rudáš, Ivan), 8. Galvas (Flynn, Faško-Rudáš) – 33. Ticháček (Kusý, Jarůšek), 38. Tralmaks (Plekanec, Ticháček). Rozhodčí: Úlehla, Ondráček – Kajínek, Klouček. Vyloučení: 2:8. Využití: 0:1. Diváků: 4776