Zápas Kladna s Litvínovem se odehrál ještě na slánském zimním stadionu. Na kladenském ledě odehrají rytíři další přípravné utkání před novou extraligovou sezónou 24. srpna.

Energocentrum bylo vybudováno na místě někdejších garáží. Loni zrekonstruovaný stadion posouvá po technické stránce na vyšší úroveň, umožňuje moderní, bezpečnou a úspornou výrobu a údržbu ledu.

Výstavba nového energocentra byla poslední, na první pohled možná ne tak výraznou, ale z provozního hlediska velmi důležitou součástí velké rekonstrukce kladenského zimáku. Do nově postavené budovy, která vyrostla u západní stěny velké haly na místě bývalých garáží, se kompletně přesunula strojovna, která zajišťuje chlazení obou ledových ploch.

„Dosud byla uvnitř haly, což z bezpečnostního a provozního hlediska nebylo v pořádku,“ vysvětluje jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka a dodává: „Vyklizením prostorů původní strojovny navíc vzniklo důstojné technické zázemí pro strojníky a ledaře.“

V nové budově jsou i nové stroje. S jednou výjimkou. „Kompresory zůstaly stejné. Ještě byly technicky v pořádku. Jinak jsou ale všechny komponenty strojovny chlazení nové. Nová je i chladicí věž, která se přesunula ze střechy západní tribuny na novou budovu. Modernizace technologií by se měla promítnout i v energetické úspoře,“ říká ředitel zimního stadionu Josef Poláček.

Už jsou i plány na využití uvolněných prostor starého technického zázemí. „Uloženy tam budou různé stroje a náhradní skla, které jsme zatím měli podél mantinelů. A když budeme opravovat rolbu, tak na to konečně budeme mít prostor v energocentru.“