Celý program v Oaze odstartoval ale už dříve a na jiném místě. V nově otevřeném Hakim Fitness se před Kladeňáky ukázal šampion Oktagon MMA Patrik Kincl, který přítomným ukázal mistrovský pás a rozpovídal se o svém sobotním titulovém zápase s Karlosem Vémolou. Poté se zkušený zápasník fanouškům ochotně podepisoval a rozdával společné fotky.

Na hokej došlo až vzápětí. Rytíři v novém fitness centru usedli ke stolu a zhruba půlhodiny rozdávali autogramy svým příznivcům. Společně s nimi se pak přesunuli do partnerského kasina, kde se už tradičně konají aukce sezonních dresů.

Zdroj: Filip Ardon

„Jsem moc rád, jak se celá akce povedla. Letos jsme trochu pozměnili koncept a snažili se vyjít vstříc všem fanouškům. Na autogramiádu dorazila spousta rodin s dětmi, do kasina hokejoví nadšenci a sběratelé. Myslím si, že si všichni přišli na své a jsem rád, že jsme měli možnost zakončit loňskou sezónu a odstartovat tu nadcházející. Je to příjemné zpestření pro fanoušky, ale také pro samotné hokejisty,“ uvedl provozní manažer klubu Martin Špaček.

V soutěžích v kasinu se tentokrát hrálo o hokejky hráčů, čepice nebo šály. Fanoušci si s hráči také mohli zahrát Blackjack nebo ruletu, na které se dařilo Kinclovu kamarádovi Filipu Hronkovi, který v současnosti hraje v NHL za Vancouver Canucks.

Zdroj: Filip Ardon

Zlatým hřebem večera se ale stala samotná dražba hraných dresů. Do aukce jich šlo rovnou 27 a největší zájem byl podle očekávání o trikot legendárního Jaromíra Jágra. Jeho osmašedesátka se nakonec vyhoupla až na 22 tisíc korun. Druhou nejvyšší částku vynesl dres Tomáše Plekance (15 tisíc) a třetí největší zájem byl o uniformu Martina Kehara (6,5 tisíce). Fanoušci si cenili ale také dresu talentovaného obránce Jiřího Ticháčka, za nějž vyplatili pět tisíc.

Celkem vybral klub za dresy částku přesahující sto tisíc korun, která nyní poputuje na konto klubové nadace Knights Foundation. „Všem dražitelům dresů bych chtěl obrovsky poděkovat, protože na konto Knights Foundation opět míří skvělá částka,“ těšilo Špačka.