„Vítej v klubu důchodců, muži,“ napsala krátce po zveřejnění příspěvku Lucie Šafářová, Plekancova manželka, se kterou přivedl na svět dva potomky.

Konec velkého klubového i reprezentačního srdcaře ale zasáhl prakticky celé sportovní prostředí. „Všechno nejlepší a hodně štěstí v další kapitole života. Díky za všechno, co jsi udělal pro naši zemi,“ napsal do komentáře v angličtině bývalý fotbalový reprezentant Daniel Pudil, který okamžitě schytal kamarádský šťouchanec za použitý jazyk.

„Mluv česky, ty vole,“ odpověděl mu se smíchem brankář hokejové Sparty Jakub Kovář, který neopomněl Plekancovi popřát i v samostatném vzkazu. „Užívej důchodu, Pleky,“ napsal.

Pudil ale nebyl jediným z fotbalového prostředí, kdo ocenil skvělou kariéru bývalého reprezentačního kapitána. „Pleky, musí to být pro tebe strašně těžké rozhodnutí, tak alespoň touto cestou poděkování za všechny ty krásné zápasy, momenty, góly, ať už v klubech nebo za nároďák. Jsi úžasný hráč, prostě bombarďák s neskutečně bohatou a nádhernou kariérou plnou úspěchů,“ napsal další bývalý reprezentant Pavel Kuka.

Dvojka Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec v dobrém rozmaru.
Kvíz: Jak dobře znáte kariéru Tomáše Plekance?

Na útočníka, který poslední říjnový den oslavil 41. narozeniny, neopomněli ani spoluhráči z minulosti. „Bylo mi ctí si s tebou zahrát, hrát proti tobě a hlavně s tebou 8–9 let trénovat během letních příprav. Jsi vzorem pro mnoho lidí a teď už si užij důchod. Hodně štěstí a zdraví v nové etapě,“ napsal bývalý útočník Jiří Tlustý, který spolu s Plekancem v lajně bavil české hokejové fanoušky během poslední výluky NHL.

„Gratuluji k úžasné kariéře, Pleky. Máš toho tolik, na co můžeš být pyšný. Užij si důchod,“ vzkázal kladenské legendě Kanaďan Dale Weise, který se s českým centrem potkal v Montrealu.

Právě tam strávil Plekanec většinu své zámořské kariéry. Nakrátko si odskočil jen během sezony 2017/18 do konkurenčního Toronta, kde měl za spoluhráče Lea Komarova. „Legendo, hodně štěstí ve všem,“ přidal svůj vzkaz v češtině finský útočník.

Zdroj: Rytíři Kladno

Z řad bývalých spoluhráčů se se svými přáními přidali mimo jiné také brankář Zach Fucale, obránce Michal Jordán nebo útočník Nikita Scherbak.

Smeknout před Plekancovou obdivuhodnou kariérou ale nepřispěchali jen známí hokejisté. Svůj vzkaz na instagramu skvělého centra zanechala také pražská Sparta, profil Českého hokeje i samotní Canadiens z Montrealu.

Ocenění přišlo Plekancovi i z řad mimosportovních celebrit. „Tomáši, děkujeme za krásnou kariéru a za spoustu skvělejch zážitků, který si nám svou úžasnou hrou na ledě daroval!“ napsal emotivně zpěvák Matěj Ruppert.

15. kolo TELH: Rytíři Kladno - HC Dynamo Pardubice
Plekanec se dočkal potlesku vestoje, další bodový zápis Rytířů ale neviděl

„Gratulujeme Ti k úžasné kariéře a přejeme celé rodině šťastný civil. Konečně se trochu naučíš ten tenis,“ rýpla si do Plekance redaktorka České televize Barbora Černošková.

Kromě známých osobností ale zasáhl konec Plekancovy kariéry hlavně zástupy hokejových fanoušků, kteří se o svoje poděkování a přání štěstí podělili v komentářích na sociálních sítích. I to ukazuje, jakou stopu Plekanec jako hokejista zanechal.