Havířov má za sebou náročný trip, na cestách je od středy. To vyhrál nečekaně 3:0 v Litoměřicích a i ve čtvrtek sahal v Benátkách po bodu. Nakonec padl 1:2, když o jeho porážce rozhodl ještě loni kladenský nadaný junior Kryštof Hrabík.

Ale pozor, v poslední třetině přestříleli Havířovští soupeře 18:4!

Co se týče bilance vzájemných zápasů, vyznívá ve prospěch Slezanů. Na body vedou 5:4, přičemž v prodloužení vyhráli na Kladně 4:3, když vyrovnávali v poslední minutě.

Havířov si v pátek zatrénoval na Kladně. Kapitán Rytířů Jiří Burger nemíní, že se na soupeři náročný program projeví.

„Když budu mluvit za sebe, tak je lepší hrát než trénovat. Myslím, že v poslední době nebylo těch zápasů tolik, protože bylo poměrně dost volných pondělků, takže by to neměl být pro ně takový problém."

Kladenská forma jde nahoru, vidí i to i lídr týmu. „Hodně bodujeme, pořád je ale co zlepšovat," řekl Burger s tím, že Havířov je nepříjemný soupeř, který bude dobře bránit.

Druholigovým Řisutům utíká první polovina tabulky a je evidentní, že se potřebují chytit, poněvadž v třech posledních zápasech získali jen bod. Povede se jim to proti druhému týmu tabulky, s nímž nemají v sezoně dobrou bilanci (1:4, 2:4)?

Trenér Martin Kašák trošku spoléhá na to, že Vlci ze severu těží zejména z domácích zápasů, protože jejich kluziště je možná nejmenší v republice a umí na něm hrát. „Větší hřiště by pro nás mohla být výhoda," připustil druhý kouč Buldoků.

Na druhou stranu hraje jeho tým lépe venku, kde získal víc bodů než doma! „Teď už musíme bodovat, abychom ukončili nepříznivou sérii a nepropadali se níž a níž," řekl Kašák.

V minulém kole prohráli na Kobře 0:4. Na ledě lídra ale nepodali špatný výkon. „Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém byla Kobra lepší v koncovce," dodal.