Jejich sokovi však patří druhá příčka tabulky a jistě ho povzbudila cenná středeční výhra nad nesmírně silnou Spartou. Asistent trenéra Rytířů Jiří Kopecký neočekává gólovou přestřelku.

„Budou hrát svůj hokej. To znamená bránit a trpělivě čekat na příležitost. Jsou stejně jako my schopní vyhrát na dva góly," prohlásil s tím, že po třineckém výprasku neuvažují, že by povolali nasmlouvané borce z druhé nejvyšší soutěže.

Do sestavy se po dlouhé době vrací útočník Dragoun, jenž nastoupí ve čtvrté řadě. „Sice nemá moc natrénováno, chce ale hrát, takže mu umožníme, aby se do toho co nejrychleji dostal," uvedl Kopecký.
Připravený by měl  by  i Melka a na marodce tak zůstane pouze obránce Černošek.  Tak příznivý stav Rytíři dlouho nepamatují.

Kladno první dvě vzájemná utkání se Zlínem prohrálo, naposledy ale i bez hráčů ze zámoří dokázalo na Valašku vyhrát 5:2!

„Bude to jiný hokej. Doma museli tvořit hru a navíc jsou v klidu,  kdežto my jsme  pod lehkým tlakem. Chceme to však  co nejdřív rozhodnout pro sebe, abychom se v závěru soutěže neklepali."

Rytíři vyfasovali ve středu v Třinci sedm gólů, přičemž  třikrát inkasovali v oslabení.

„Má dva mimořádné střelce, Zíba a Hrabala. To se nedalo chytat. Když je těsně obsadíte, tak se uvolní místo pro Růžičku, je to výjimečná pětka," poznamenal Kopecký a přiznal, že brankáře Cháberu střídali sami. „Byl na něm vidět takový zmar, dostal pět gólů, které vesměs neviděl. Proti Zlínu bude v brance opět on."

Rytíři Kladno (7.) – PSG Zlín (2.)

Začátek zápasu: 17:30.

Vzájemné zápasy v sezoně: 2:3, 1:4, 5:2.

Nejproduktivnější hráči: Jaromír Jágr 34/57 (24+33), Pavel Patera 37/29 (10+19) – Jaroslav Balaštík 47/37 (24+13).

Statistiky brankářů: Jan Chábera 2,80, 91,17, dvakrát udržel čisté konto; Lukáš Cikánek 3,31, 88,50 – Jakub Sedláček 2,41, 92,23; Luboš Horčička 2,57, 91,46.

Zajímavosti:
■ Zlín vyhrál čtyři z posledních pěti zápasů.
■ Kladno je jediným týmem v soutěži, který doposud nedokázal vyhrát zápas v prodloužení nebo po nájezdech.