Ve vyprodané Budvar areně před 6421 divákem vyhráli 2:1, když dokázali ubránit tři dvojnásobné početní výhody soupeře, z toho dvě dlouhé! Poměr vyloučených po verdiktech dvou hlavních extraligových soudců byl 3:10.

Kladno se ujalo vedení v první třetině, kdy Tonem využilo přesilovku. Jihočeši srovnali stav v prostřední části. To se střelou nad Cikánkovu lapačku prosadil Škoda.

Rozhodnutí přišlo sedm minut před koncem, kdy mezi nohama gólmana Gáby prošla do sítě střela Machače. "Aréna byla ztichlá," usmíval se autor vítězné branky a popsal gólovou situaci.

"Myslím, že Budějovice špatně vystřídaly. Jeli jsme tři na dva a puk se ke mně odrazil od obránce. Střílel jsem mezi kruhy."

Podle Machače měli rozhodčí přísný metr. Na hru v oslabení jsou však Rytíři mistři, o čemž se přesvědčili i Jihočeši. "Co se týče disciplíny, tak jsme nebyli moc zodpovědní, jinak jsme ale zodpovědně hráli," řekl s tím, že soupeř měl po většinu utkání převahu.

"Když se bráníte tolika oslabením, tak to ani jinak nemohlo být," podotkl dvaadvacetiletý forvard a přiznal, že také on šel jednou hloupě za katr.

"Rychle jsem odhodil zlomenou hokejku a zasáhl projíždějícího protihráče, kterého jsem neviděl," přiblížil střelec jedenácti branek. "Jsme rádi, že jsme tak těžké utkání zvládli. Určitě nám to pomůže." dodal Patrik Machač.

Asistent trenéra Jiří Kopecký řekl před zápasem, že duel bude testem na play off. Z tohoto pohledu museli být spokojeni.

"Bojovnost. Musíme kluky pochválit za velkou bojovnost a chuť uspět. Měli jsme v oslabeních štěstí, kterému jsme ale šli naproti," řekl a pochválil celou obrannou hru v čele s gólmanem Cikánkem. Speciálně vypíchl Kanaďana Grattona.

"Parádně odehrál všechna oslabení," prohlásil s tím, že se naplnilo - kdo nevužije přesilovku pět na tři, nevyhraje. 

Kouč domácích Antonín Stavjaňa řekl, že mají problém s produktivitou. "Táhne se to už delší dobu. Hráči, kteří by měli dávat góly, je nedávají. Trápí nás také přesilovky. Kladno odehrálo v defenzivě velice dobrý zápas."

Č. Budějovice - Kladno 1:2.
Branky a nahrávky: 26. Škoda (Suchánek) – 13. Ton (Ptáček, D. Růžička), 53. Machač (Kubík, Ton). Vyloučení: 3:10, využití 0:1. Diváci: 6 421. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:1.
Kladno: Cikánek – J. Drtina, P. Hořava, Zelingr, D. Růžička, Ulrych, Ptáček, Kehar – J. Kloz, Burger, Tůma – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Kubík, Machač, Ton – Cetkovský, Havlůj, Gratton.