Bylo to typické přípravné utkání, zajímavých momentů moc nepřineslo. Zamlouval se výkon slávistického brankáře Romana Málka, syn legendárního čapajeva sešívaných má skutečně talent. Ani on ale nestačil na tři kladenské souhry, čtvrtý a pátý gól padly v závěru při slávistické power-play.

Zatímco Kladno svého veterána Jaromíra Jágra ještě do hry neposílá, Slavia vracejícího se Jaroslava Bednáře nasadila. Hokejová šikovnost Bednářovi pořád neschází a dokonce se podílel na slávistické vzpouře. Pražané totiž sice rychle inkasovali z hokejek Hlavy a Melky, ale do první pauzy stihli i díky Bednářovi vyrovnat. Lajna s ex-kladenským Kafkou a Kuťákem Kladeňáky mocně trápila celé utkání. 

Misky zápasu naklonil na kladenskou stranu v úvodu třetího dějství rtuťovitý a tuentokrát skutečně výborně hrající Matyáš Filip po úniku a v závěru už zmíněnou nepovedenou slávistickou power-play ztrestali Račuk a pak i Š. Bláha.

V úterý hkodně aktivní Matyáš Filip, který zápas rozhodl, byl spokojený. "Vítězství je důležité pro naše sebevědomí. Přestože to od nás určitě nebyl dokonalý výkon, každá výhra nám jedině pomůže," řekl po utkání.

Další zápasy čekají Rytíři až v příštím týdnu a oba venku – odveta na Slavii je v úterý a v Jihlavě se hraje ve čtvrtek.

Rytíři Kladno – Slavia Praha 5:2 (2:2, 0:0, 3:0). 

Branky a nahrávky: 3. Hlava (Bláha, Zelingr), 8. Melka (Sorokin), 41. Filip (Kehar), 59. Račuk, 60. Š. Bláha – 10. Kuťák (Kafka), 18. Kafka (Bednář, Kuťák). Rozhodčí: Dundr, Řešátko – Kučera, Koželský. 

Kladno: Košarišťan – Kehar, Zelingr, Ticháček, Sorokin, Štochl, Mikliš – Šapovaliv, Kubík, Melka – Jelínek, Račuk, Guman – Hlava, Pitule, Š. Bláha – Bernat, Filip, Urban.

Slavia: Málek – Duda, Novák, Krejčí, Valík, Barák, Hovorka – Kuťák, Bednář, Kafka – Doležal, Všetečka, Slavíček – Tomica, Vrdlovec, Kružík – Ondráček, Kohút, Petrov.