Kladno v utkání třikrát vedlo, ale Zlín pokaždé srovnal. V nájezdech byli Berani favority, dlouhodobě při nich patří k elitě a vyhráli na ně i úvodní mač v Litvínově. Jenže tentokrát padli. V polovině třetí série sice vedli 1:0, ale pak Havlíček vykouzlil první blafák a vyrovnal. Rozhodnout mohl následně Kaberle, který si položil gólmana Štůralu, avšak trefil jen tyčku. Až v páté sérii se vrátil na led Havlíček a dalším parádním blafákem přihrál druhý bod do středních Čech. 

V zápase začali Rytíři (bez Daleckého a Procházky s Bajarunsem a Jankovičem v sestavě) smolně. Okál jim hitem vyřadil M. Hořavu, který musel do nemocnice. „Má otřes mozku a zůstane ve Zlíně v nemocnici. Konkrétnější informace nemám. Nebude to ale lehká forma, neboť byl dezorientovaný a v kabině se třikrát ptal, kde je. Doufejme, že je to jen střední forma, i když minimálně měsíc bude mimo hru," řekl trenér Rytířů Zdeněk Vojta.

Tři vteřiny před koncem prvního dějství ale Tenkrát bleskově proměnil přesilovku a hosté vedli. Po vyrovnání Balaštíkem jim vedení vrátil Dragoun, jehož bomba se odrazila od sítě zpět do hřiště a branku musel potvrdit až videorozhodčí. 

Zlín ale nadála Rytíře naháněl a do druhé pauzy srovnal F. Čechem. 

Třetí dějství patřilo spíše Beranům, jenže do vedení šlo Kladno zásluhou neutuchajícího bojovníka Treilleho, který vzápětí mohl i definitivně rozhodnout, ale beton gólmana Štůraly byl proti. Místo toho Zlín vyvinul tlak a Marušák od modré srovnal. 

Prodloužení bylo nudné, rozghodly až zmíněné nájezdy. 

Hlasy trenérů:

Juraj Jurík (Zlín): „Ukázalo se, že na začátku sezony mají všechna mužstva spoustu sil a zápasy budou rozhodovat maličkosti. Pro nás to bylo hluché utkání, neboť jsme se nemohli dostat k brance. Měli jsme spoustu střel, které ale končily v mezikruží. Nedokázali jsme si vytvořit souvislejší tlak. V nájezdech se od nás trochu odvrátilo štěstí, když střela Petra Lešky šla od tyčky do gólmana. Kladno mělo šikovnějšího hráče a to rozhodlo. Za průběh zápasu jsme za bod rádi."

Zdeněk Vojta (Kladno): „Jeli jsme sem v dost těžké situaci, neboť jsme nezvládli první zápas se Slavií a chtěli jsme urvat první body. To se nám podařilo a zápas jsme odehráli dobře až na to, že jsme soupeři darovali minimálně dva góly po našich hrubých chybách. Poprvé nám ujeli sami dva hráči na brankáře a u třetího gólu jsme měli puk na hokejce, ale nedokázali jej dostat za modrou čáru. Jsem rád, že jsme vyhráli po nájezdech, v nichž se nám v minulosti příliš nedařilo. Noví hráči, které jsem vybral, se osvědčili."

PSG Zlín – Rytíři Kladno 3:4 na nájezdy (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Balaštík (Leška, Marušák), 38. F. Čech (Melenovský), 58. Marušák (Čajánek, Honejsek) – 20. Tenkrát (T. Kaberle), 36. Dragoun (S. Treille), 51. S. Treille (Dragoun), rozhodující sam. nájezdech Havlíček. Rozhodčí: Polák, Homola – Lučan, Bryška. Vyloučení: 4:5, navíc Zámorský 10 min a do konce utkání – Dragoun 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4227.

Zlín: Štůrala – Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, O. Veselý – Okál, Holík, F. Čech – Ondráček, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Vlach, Jurík a Hrazdira.

Kladno: Chábera – David Růžička, P. Hořava, Černošek, T. Kaberle, Majeský, Doudera, Jankovič – Eberle, Kuchler, Havlíček – M. Hořava, Patera, Tenkrát – S. Treille, Dragoun, Bajaruns – Strnad, Lukáč, Machač. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

close Zlín - Kladno zoom_in