„Oproti minulým zápasům musím říct, že mužstvo chtělo bojovat. Když jsme šli do vedení, tak jsme hru kontrolovali. Slavia sice nějaké šance měla, ale tím, že jsme měli dobrý pohyb a spadla z nás deka, tak se puky odrážely k nám,"  řekl k utkání trenér vítězů Zdeněk Vojta s tím, že na tři góly jeho svěřenci vyhrávají.

Viditelné odhodlání dvanáctého týmu tabulky nenarušil ani smolný začátek, v němž po dvou pěkných šancích hned z první akce Pražanů Chábera kapituloval (Vrdlovec).

„Každé utkání si říkáme, že nesmíme dost gól z prostoru brankoviště, dnes odtud naštěstí padl pouze jeden," poznamenal kapitán vítězů Pavel Patera.

Obavy, že domácí budou mít se slávistickou defenzivou obvyklé problémy, se rozplynuly ve 12. minutě. Po pěkné přihrávce Lotyše Bajarunse zpoza brány Hlaváč vyrovnal a po parádní zadovce Patery poslal Kladno do vedení M. Hořava.

„Bylo dobré, že Slavia nevedla dlouho, protože bychom se do ní víc nutili a stálo by nás to hodně sil," mínil Patera, který v prostřední části netradičně pálil v přesilovce od modré a kotouč za Furchova záda usměrnil Rudovský - 3:1. „Nechali ho před brankou volného, tak jsme to na něj zkusil," přiblížil Patera.

Poslední třetina byla ve znamení marné snahy Slavie vrátit se do utkání. Zodpovědně hrající soupeř jí to  nedovolil.

Jejímu asistentovi Ondřeji Weismannovi se líbil začátek zápasu. „Pak jsme ale přestali hrát a začali až ve třetí třetině, což bylo pozdě. Kladno bylo důraznější, aktivnější, víc chtělo a vyhrálo zaslouženě."