Rytíře musí dodnes ten zápas strašit. Ve druhé třetině tehdy inkasovali čtyři góly a pak už marně stahovali. Ztracené tři body jim teď v tabulce hodně chybí, protože sami přiznávají, že myslí na druhou příčku v tabulce. Pokud ji urvou, mají v play off jistotu, že každou sérii začnou na domácím ledě.

Důležitý krok k ní udělali v pondělí, kdy konečně protrhli moravské prokletí a vyhráli těžký zápas v Prostějově 3:2. Hodně jim pomohl Tomáš Plekanec, který ale dnes hrát nebude. „Naposledy nastoupím za Kometu,“ hlásila po výhře nad Jestřáby velká kladenská posila.

Nahradit by ho mohl mladý Šimon Jelínek, jehož po čtyřech těžkých duelech s reprezentací ČR do 19 let (v jejímž dresu zazářil) trenéři v pondělí nechali odpočinout.

Teoreticky by mohl nastoupit také Jaromír Jágr, tady se ale dlouhodobě rozhoduje z hodiny na hodinu a je těžké odhadnout, kdy (a zda vůbec) se do zápasů zapojí.

Určitě nenastoupí Petr Hořava. Při dostatku obránců ho trenéři uvolnili na dnešní zápas v Plzni (hraje s Vítkovicemi). Západočechy postihla velká marodka a před časem i oni chtěli vyjít Rytířům vstříc zapůjčením Lukáše Půlpána.

Středeční zápas Kladna s Kadaní se hraje v klasickém čase od 18.00 hodin.