Nikoho v téhle sezoně Kladno nepřehrávalo tak jasně jako v pátek večer Pardubice. Předposlední tým tabulky byl skutečně v drtivé části zápasu lepší, na střely i šance, ale hosté vytěžili z minima maximum. Každopádně je vážně škoda, že se tenhle zápas nehrál pod otevřeným nebem ve Špindlu, byla by to parádní reklama na hru zvanou hokej.

Kladno už v první třetině po delším čase působilo hodně živě a dobře, Pardubice přitom začaly také svižně. A tak se šance i góly střídaly na obou stranách. Skóre se měnilo třikrát, a to brankáři Bow a Klouček čapali výtečně. Nejdřív opět předvedl pardubický Říčka, že střílí svou sezonu snů a už 18. brankou využil bleskově přesilovku.

Zaskočené Rytíře vrátil do hry dárek zkušeného Nakládala, který si srazil do brány přihrávku Filipa a začal kolotoč šancí. Největší kladenské měli Račuk, Ticháček a první body v sezoně klidně mohli zapsat Indrák (v první formaci nahradil Jágra), Machala a Pytlík.

Kladno si nakonec vynutilo převahu díky přesilovkách a při první mu Wood utěšenou střelou zápěstím vyčaroval vedení. A to byli hosté rádi, že další šance už domácí nevyužili a Kubík napálil tyčku.

Napravil to po změně stran, kdy jeho tým dominoval zápasu ještě razantněji a po pasu Plekance mu dal trochu klidu gólem na 3:1. Jenže hosté vytahovali doslova králíky z klobouku a z prvních dvou vážnějších akcí a vlastně i střel skórovali. Zmrzlého Bowa nejdřív po výpadu Camary překonal Matýs a pak využil hrubky Filipa Ciencala. Jenže když to vypadalo, že Pardubice zápas otočí, tak ujel Plekanec, nahrál Beranovi a ten protlačil puk za Kloučka.

Kladenští chtěli v poslední části hrát aktivně, Račuk a Beran klidně mohli zvýšit na 5:3, ale nedali a Dynamo se přece jen nadechlo. Camara s Říčkou sahali po vyrovnání a to se nakonec povedlo Robertsonovi čtyři minuty před koncem.

Jeho tým nakonec slavil obrat, kdy 24 vteřin před koncem využil kladenského propadnutí Mikúš a pohodlně rozhodl. Kladno tak má nad Zlínem k dobru už jen 6 bodů, Berani totiž porazili Litvínov. 

Trenér Pardubic Richard Král nevypadal přes výhru svého týmu moc spokojený. „Do prvního gólu jsme hráli dobře, ale ten nás uspal a celá třetina pro nás byla hodně špatná, byl tam i hodně oslabení, nedostali jsme se do hry. Pokračovali jsme v tom i po přestávce, takže jsme se to snažili rozbít, přeházeli jsme útoky, ale dnes se nám nedařilo. Snad až trochu v poslední třetině, kdy jsme se snažili dostat domácí pod tlak,“ mínil Král, podle něhož někteří hráči musí podával daleko lepší výkony než podali. Ne tak Ondřej Matýs, který po povolání z Vrchlabí zaznamenal bilanci 1+2.

Domácí David Čermák byl hodně smutný, jeho tým ztratil vedení 3:1. „Hned po třetím gólu jsme inkasovali a to bylo podle mne pro další vývoj hrozně důležité. Se štěstím jsme se ještě dostali na 4:3 a měli pár brejků při pardubickém tlaku v poslední třetině. Měli jsme nějaký využít, místo toho hosté vyrovnali a nakonec zaslouženě vyhráli,“ hlesl zklamaně David Čermák.

Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 4:5 pp (2:1, 2:2, 0:1 – 0:1).

Branky a nahrávky: 4. Filip, 15. Wood (Račuk, Dotchin)30. Kubík (Plekanec), 40. Beran (Plekanec, Račuk) – 2. Říčka (Cienciala, Camara), 30. Matýs (Camara), 38. Cienciala, 57. D. Robertson (Matýs, R. Kousal), 64. J. Mikúš (Matýs). Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Brejcha, Hlavatý. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. Střely na branku: 45:29. Diváků: 1000.

Kladno: Bow – Kehar, Dotchin, Ticháček, Wood, Baránek, Suchánek – Indrák, Plekanec, Zikmund –  Jágr, Račuk, Hlava – Beran, Kubík, Melka - Machala, Filip, Pytlík.

Pardubice: Klouček  – J. Mikuš, Robertson, O. Vála, Nakládal, J. Kolář, Hrádek, J. Zdráhal – Hecl, Poulíček, Blümel – Matýs, R. Kousal, Camara – Říčka, Paulovič, Cienciala – Pochobradský, Anděl, O. Rohlík.