Krátké soustředění si nemohlo Kladno naplánovat lépe. S Liptovem jsou sice spojeny i hrůzy jako popravy zbojníků Jury Jánošíka či Tomáše Uhorčíka, ale hlavně tady najdete krásné prostředí a spoustu přírodních podívaných, ať už v blízkých Nízkých Tatrách, Chočských Vrších nebo přehrady Liptovská Mara. Zajímavý je také vodní park Tatralandia, jeden z nejlepších a největších ve střední Evropě. Jen pár kilometrů to máte na sjezdovky v Jasné.

Liptovský Mikuláš proslavili slavní sportovní rodáci, v tom se podobá Kladnu. Stopu zanechali hlavně vodní slalomáři - olympijští vítězové Michal Martykán nebo Elena Kaliská, ale také hokejisté. Jerguš Bača býval oporou československého a pak i slovenského národního mužstva (mistr světa 2002) a snad nejlepší formu měl v roce 1988, kdy v sérii proti Calgary nastoupil za národní tým poprvé i s tehdy mladičkým Jaromírem Jágrem. Ze Sparty znají Kladeňáci Milana Jurčinu a ze Znojma si někteří budou pamatovat Marka Urama.

Aktuálně tým MHk 32 Liptovský Mikuláš čeká na baráž, v nejvyšší slovenské lize totiž skončil až na posledním, 12. místě. Hodně sází na tři finské posily i další šikovné hokejisty. V moderní Liptov areně se bude nač dívat.