Herní rozdíl mezi Kladnem a ostatními extraligovými soky je až nečekaně velký. Středočeši uvadají na všech postech, všude byl Mountfield jasně lepší. V bráně, soubojích, přebírání hráčů, přechodu do útoku, koncovce. Rozdíl rozpočtů byl prostě cítit.

Východočeský tým si pomohl na začátku přesilovkou, kterou vyšperkoval hezkým pasem Smoleňák na zakončujícího Jergla. Vzápětí domácí propadli a z brejku je potrestal Cingel. Domácí se dostali do hry i díky dvěma faulům svého odchovance Smoleňáka, ale Mazanec pokryl všechny šance a místo toho zvýšil bombou Nedomlel.

Po obrátce se sice hra srovnala a v půlce zápasu po krásné přihrávce Réwaye využil přesilovku Kanaďan O´Donnell, ale zbytek třetiny patřil zase Hradci. Paulovič v přesilovce propálil Cikánka a Kladnu nepomohla ani jeho premiérová trenérská výzva v ročníku. Následně se ještě hned po buly prosadil Cibulskis a domácí těšilo jen to, že s úspěchem ubránili dvouminutové oslabení ve třech.

Radovali se ale ve třetí třetině, kde už se soupeři vyrovnali. Lakosův motýlek od modré zastavila až síťka za Mazancem, který ale vzápětí chytil tutovku Valskému a Mountfield už nic nezabránilo dojít si pro tři body. 

Ohlasy trenérů: 

Petr Svoboda (Hradec): Měli jsme dobrý vstup do první třetiny, kdy jsme si vytvořili náskok. Druhá třetina už taková nebyla, ale i tam jsme přidali nějaké góly. Jsme hodně vděční, že jsme v našem náročném programu tohle utkání ubojovali a výhry si proto moc ceníme.

David Čermák (Kladno): Rozhodla naše velmi špatná první třetina. Stejně jako v Třinci tam byly zbytečné fauly, v oslabení jsme pak inkasovali. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, snížili, ale přišly další inkasované góly a o zápase bylo rozhodnuto. Bojovali jsme dál, ale už jsme jen snížili. Věděli jsme, že to pro nás bude strašně těžké, navíc jsme hned potkali dva velkokluby. Rozdíl se zatím ukazuje.

Rytíři Kladno – HC Mountfield 2:5 (0:3, 1:2, 1:0).

Branky: 31. O'Donnell (Réway, Valský), 43. Lakos (Strnad) – 3. Jergl (Smoleňák, Červený), 4. Cingel (R. Pavlík), 19. Nedomlel (Smoleňák, Cibulskis), 37. Paulovič (Rosandić), 38. Cibulskis (Rákos). Rozhodčí: Lacina, Horák – Ganger, Klouček. Vyloučení: 6:6, využití: 1:2. Diváků: 4007.

Kladno: Cikánek (38. Brízgala) – Lakos, Austin, Kehar, Nash, Barinka, Smetana – Valský, Stach, Réway – Melka, O'Donnell, Zikmund – J. Strnad, Machač, Redlich – Š. Bláha, T. Kaut, Hajný – Jelínek.

Mountfield: Mazanec - Zámorský, Samuelsson, Gaspar, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Smoleňák, Rákos, Perret – Jergl, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, Červený – M. Chalupa, R. Pilař, Miškář.