Asistent týmu vítězů Jiří Kopecký mínil, že Jihlava byla místy lepším týmem. "Jsem rád, že jsme utkání ubojovali a doufám, že se opět dostaneme na vítěznou vlnu," řekl a zlobil se na opět vysoký počet vyloučených. Právě hra oslabení byla podle jeho slov velkým pozitivem.

Kouč hostů Petr Vlk litoval absencí několika hráčů a také řady nevyužitých přesilovek. "Hráčům jinak nemám co vytknout. Odvedli maximum," řekl bývalý výtečný hráč Jihlavy.

Po operaci ramena naskočil útočník Kladna Tomáš Redlich do svého čtvrtého utkání sezony. A byl to on, kdo v páté minutě díky důrazu otevřel skóre zápasu.

To byl jediný gól úvodní části, do druhé vletěli hosté jako vítr a po zásluze se dočkali vyrovnání. Z mezikruží přesně pálil Jergl.

Kladno se posléze ubránilo čtyřem přesilovkám Dukly, aby v polovině poslední periody dostalo výhodu dvojnásobné početní výhody, kterou po příhře Tenkráta z prostoru mezi kruhy využil Tůma. Pro forvarda domácích to byl první vítězný gól v barvách Kladna.

Střelec úvodní branky mínil, že vyhráli zaslouženě. "Chtěli jsme jít do vedení, a to se nám podařilo. Mohl jsem však dát gól už předtím," uvedl a prozradil, že zranění necítí. V podstatě o něm neví.

Redlich je hráčem do oslabení, jeho tým se jim bránil sedmkrát. "Já jich ale moc nenahrál, kluci je bránili dobře," podotkl. V závěru úvodní části si však hru v oslabení užil do sytosti.

Mladý útočník Rytířů neopomněl pochválit brankáře Lukáše Cikánka. Zejména jeho zásluhou se kladenská síťka rozvlnila pouze jednou.

Zajímavostí je počet diváků. Oficiální statistiky říkají, že domácí utkání Kladna se Slavií, Ústím a Jihlavou sledovalo shodně 2368 diváků!

Kladno - Jihlava 2:1.
Branky a asistence: 5. Redlich (Cetkovský, Repe), 51. Tůma (Tenkrát, Ton) – 22. Jergl (Důras). Vyloučení: 8:5, využití 1:0. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:0.
Kladno: Cikánek – Drtina, Hořava, Ulrych, Ptáček, Kehar, Růžička, Repe – Machač, Burger, Tenkrát – Ton, Kubík, Tůma – Strnad, Přikryl, Jánský – Redlich, Zikmund, Cetkovský.