Zápas v KV aréně se Energii povedl mnohem víc. Kladnu dovolila málo šancí, sama je vršila od první minuty. Góly ale Kladenští darovali soupeři sami, když nejprve při vyvážení z pásma přišel o puk Zikmund a Skuhravý předložil snadno skórujícímu Vachovcovi.

Ve druhé části měli hosté i štěstí, hlavně při přesilovce Varů pět na tři, ale pak přece jen Energie skórovala přesnou ranou Kohouta (30.). Když pak Závorka vychytal Kehara a ve třetí třetině se prosadil i Balán, bylo rozhodnuto.

Karlovy Vary porazily Kladno 3:0 a mají téměř jistý postup do extraligy.Mnohem větším dramatem (i pro Kladenské) byl druhý duel v Litvínově, kde domácí dlouho prohrávali 1:2. Nakonec ale skóre otočili na 3:2, z čehož neměli radost jen ve Varech, které ještě nemají postup hotový a musí s Litvínovem v pátek zabrat. To je dobrá zpráva pro druhou páteční dvojici: Kladno a Jihlavu. Ty si zahrají duel o všechno potřetí během čtyř let, dvakrát však uspěla Dukla. Ale ještě lepší pozici má nyní Litvínov, který nasbíral o dva body víc. Pokud ale Rytíři uhrají všech šest bodů, postoupí. 

„Dneska jsme od začátku tahali za kratší konec provazu, Vary si naopak za výhrou šly. My byli přešlí a já jim mohu pogratulovat Varům k zasloužené výhře,“ pogratuloval asistent kouče Kladna Pavel Patera soupeři a dokonce si nejdříve myslel, že už mají Varští vystaráno.

To ovšem není pravda a podle toho Energie nastoupí v pátek proti Litvínovu. „Ještě není hotovo, musíme jít ještě do pátečního zápasu naplno jako dosud a musíme pracovat dál. Pevně věřím, že pak k našemu cíli dojdeme,“ řekl asistent Energie Tomáš Mariška.

Za zápas s Kladnem svoje svěřence pochválil. „Od prvního střídání jsme chtěli urvat tři body a to se dařilo. Až na nějakých osm deset minut ve třetí třetině jsme byli lepším týmem. Obětavý výkon podpořený v zádech fantastickým Tomášem Závorkou jsme přetavili v to, co jsme chtěli,“ byl spokojený Mariška.


Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 11. Vachovec (Skuhravý), 30. Kohout (Gríger, O. Beránek), 47. Balán (Flek). Rozhodčí: Hradil, Kika - Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4, navíc Štich (K) na 5+DKU, bez využití. Střely na branku: 34:17. Diváci: 5502 (vyprodáno).

Karlovy Vary: Závorka – Podlipnik, Šafář, M. Rohan, Plutnar, Krejčí, Kovačevič, A. Rulík – T. Rachůnek, Balán, Flek – Beránek, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Šik – Stloukal, Kverka, Vrdlovec.

Kladno: Cikánek – Štich, Zelingr, Repe, Svedlund, Kehar, Lenďák, Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – Kloz, Kubík, Tůma – M. Hořava, Machač, Zikmund – Strnad, Přikryl, Pekr.

Tabulka baráže: 

1. Karlovy Vary 10 4 3 1 2 28:20 19
2. Litvínov 10 4 1 1 4 21:25 15
3. Jihlava 10 3 1 2 4 24:22 13
4. Kladno 10 4 0 1 5 14:20 13

Program zbylých zápasů:

pátek – 11. kolo 17.30 Karlovy Vary – Litvínov 18.00, Kladno – Jihlava
neděle – 12. kolo 15.30 Litvínov – Kladno 16.00 Jihlava – Karlovy Vary