Proto vojákům stačil jediný gól k vedení v sérii. V polovině utkání ho na Horáckém zimním stadionu vstřelil Hubáček. Když už Rytíři strážce jihlavské svatyně překonali, zastavila Tonovu ránu za bezbrankového stavu tyčka.

Vítězný gól zápasu byl z kategorie šťastných. Rána domácího centra se překulila přes Cikánka a doklouzala za čáru dezorientovaného brankáře hostů.

Také čtěte: Motorkáři po zimě zahájí novou sezonu

Zápas hraný ve velkém tempu byl plný osobních soubojů. "Věděli jsme, že Jihlava bude hrát kontaktní hokej ve vysokém tempu. Obzvlášť, když série začíná u nich. Deset dní jsme se na to připravovali," řekl obránce Kladna Petr Ulrych.

Podle jeho názoru se utkání zlomilo ve druhé třetině. "Úplně jsme přestali na deset patnáct minut hrát to, co máme a inkasovali jsme za to gól," posteskl si devětadvacetiletý zadák.

Rytíři se v závěru utkání nedostali do náporu a k power play mohli sáhnout až půl minuty před koncem. Měli na něj síly? Ulrych odpověděl neurčitě. "Je to větší hřiště a je to znát. V úterý se na to musíme lépe připravit," řekl.

Nepřehlédněte: Junioři končí. Avšak se ctí


Možná by se hodilo, kdyby jeho tým přidal na důrazu, tak jako to ve čtvrtfinále play off s Ústím ukazoval právě Ulrich. "Od toho se všechno odvíjí. Když budeme hrát první tělo, tak se postupem času určitě docílíme výsledku," uzavřel s tím, že za stavu 1:0 série zdaleka nekončí.

Jiří NAGY, Jan ŠEJHL

Jihlava - Kladno 1:0.
Branka: 33. Hubáček. Vyloučení: 4:6, bez využití. Diváci: 4026. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0.
Jihlava: Svoboda – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Půža, Kaláb, Šidlík – Diviš, Skořepa, Jiránek – Jergl, Hubáček, Důras – Zeman, F. Seman, Čachotský – Danišovský, Anděl, Březina.
Kladno: Cikánek – Hořava, Drtina, Růžička, Repe, Ptáček, Ulrych, Kehar – Tůma, Burger, Kloz – Jánský, Přikryl, Strnad – Ton, Machač, Tenkrát – Gratton, Kubík, Pekr.