Dokonalejší úvod si Kladno asi nedovedlo vymyslet. Nejdříve za fantoma zlínské brány Daniela Hufa proplulo nahození Vebera, které tečoval Slováček, a poté Bláha dokonale našel Berana, který už mířil do prázdné. "Věděl jsem, že nesmím ve skrumáži trefit prvního hráče, to se povedlo. Pak se mi puk ztratil, nakonec jsem ale viděl, jak diváci jásají, tak až podle toho jsem věděl, že to prošlo do brány. Až Ondra Slováček mi říkal, že to tečoval," popisoval první trefu Václav Veber.

V tu chvíli to vypadalo na jasný průběh druhého zápasu, jenže hosté se postupně z popela zvedali. Huf je párkrát musel podržet, hlavně při sólovém úniku Klepiše, ale ve druhé třetině už Berani skutečně byli poprvé v sérii lepší. Nicméně Adam Brízgala ukazoval v kladenské bráně, že je trochu neprávem opomíjenou hvězdou Rytířů. Na druhé straně hosty zachránil při supertutovce Plekance zase Huf.

Ve třetí části uklidnila domácí zatím nejhezčí individuální akce celé baráže, při níž se obránce Babka vydal od střídaček před bránu, tu obkroužil a s pomocí betonu Hufa zasunul puk na místo určení.

Jenže Berani byli brzy zpátky v zápase. Ex-kladenský Kindl hezky našel Kratochvíla a ten bruslí bez viditelného pohybu snížil. Rozhodčí tuhle branku museli uznat.

Zlínu pomohla, už 3:22 minuty před koncem sáhl po power-play a v závěru mu trochu pomohli i rozhodčí. To když krvavý zásah Gazdy do obličeje Plekance neviděli, zatímco faul Sotniekse trestali. Ale šanci už hosté velkou neměli a Kladno jde to trháku 2:0.

Série bude pokračovat ve čtvrtek a pátek ve Zlíně na stadionu Luďka Čajky.

Rytíři Kladno – PSG Berani Zlín 3:1 (2:0, 0:0, 1:1). Branky a nahrávky: 2. Slováček (Veber, Filip), 5. Beran (Bláha, Filip), 45. Babka (Bláha, Pytlík) – 48. Kratochvíl (Kindl). Rozhodčí: Šír, Hejduk – Brejcha, Zíka. Vyloučení: 9:8, bez využití. Diváků: 5200 (vyprodáno). Stav série: 2:0.

Kladno: Brízgala – Babka, Cibulskis, Veber, Slováček, Ticháček, Sotnieks – Kubík, Plekanec, Jágr – M. Procházka, Klepiš, Indrák – Michnáč, Filip, Zikmund – Beran, Pytlík, Bláha. Od 24. Brodecki).

Zlín: Huf – Husa, Gazda, Novotný, Zbořil, Suhrada, Riedl, Talafa – Kubiš, Sadovikov, Köhler – Kratochvíl, Kindl, Sedlák – Lang, Sedláček, Mrázek – Frömel, Hejcman, Pospíšil.