České Budějovice dělil před zápasem jediný bod od nejlepší čtyřky, která postoupí přímo do čtvrtfinále play-off, o osudu Rytířů naopak bylo dávno rozhodnuto. Oba týmy i přes rozdílnou situaci vstupovaly do zápasu se dvěma výhrami v řadě.

Ty českobudějovické vychytal Jan Strmeň, který otřásl s pozicí jedničky Dominika Hrachoviny a šanci dostal ve třetím utkání v řadě. To Kladno sáhlo ke změně – Mareks Mitens, který vychytal dvě výhry v řadě, skončil na střídačce a mezi tři tyče se postavil Landon Bow.

Právě kanadský gólman měl v úvodu zápasu hromadu práce, velmi dobře ale likvidoval šance českobudějovických hokejistů. Krátký byl až na šikovnou teč Filipa Přikryla, která přišla ve 13. minutě a otevřela skóre. Rytíři mohli srovnat z přesilovkového tlaku, jenže přáno jim nebylo. Dobrou šanci měl v přečíslení i Sideroff, jeho šanci ovšem šikovně zlikvidoval Strmeň.

Jaromír Jágr děkuje fanouškům Pittsburghu. Během slavnostního ceremoniálu bylo Jágrovo číslo vyřazeno a zamířilo pod strop PPG Paints arény.
Nezapomenutelný zážitek, říká Jágr o MS v Praze. Jak vidí české šance letos?

A litovat neproměněných šancí mohlo Kladno krátce před polovinou zápasu, kdy Motor odskočil o další gól. Po vhazování v útočném pásmu zůstal Jakub Valský trestuhodně sám před brankovištěm a pohotovou střelou překonal Bowa. Kladenští hráči se po sobě jen marně ohlíželi, kdo si ho měl vzít při bránění na starosti.

Odpověď ale tentokrát byla rychlá. Vimmer vysunul za obranu Radka Smoleňáka a kladenský kapitán bekhendovým blafákem odčaroval Strmeňovu neprůstřelnost. Kladenský junior Vimmer bral navíc první bod v extralize.

Jenže kladenská radost neměla dlouhého trvání. Motor se rychle zabydlel v pásmu a Ondřej Kachyňa neměl problém se trefit z mezikruží. Rytíři se pak dál chtěli poprat o dobrý výsledek, jenže jejich šance srazily dva góly soupeře ve třetí třetině. Nejprve se prosadil Jáchym Kondelík a vzápětí se radoval i Martin Beránek.

Denis Kusý ve speciálním dresu Kladna.
Snad jsem přinesl štěstí, každá výhra pomůže, usmíval se Kusý

Neuběhla ale ještě ani minuta a hosté přišli se snížením. Vimmer se rozjel po levé straně a křížem nabil na druhý gól v sezoně Michaelu Frolíkovi. Kladno si v závěru ještě vylepšilo přesilovou hru odvoláním brankáře a dobrým důrazem se prosadil opět Smoleňák. Domácí se proti jeho gólu vztekali, ale nakonec ho posvětilo i video.

To ovšem bylo od Rytířů vše a v posledním venkovním utkání základní části padli.

„Neodehráli jsme špatnou první třetinu, měli jsme v ní dvě přesilovky i situaci dva na jednoho, bohužel třetina skončila 0:1. Ve druhé jsme ze standardní situace dostali gól z nepokrytého hráče. Byli jsme ale aktivní, snažili jsme se dobře napadat a získávali jsme puky. Neprosadili jsme se před bránou při dorážkách. Zlomový byl gól na 4:1,“ ohlížel se za utkáním kladenský trenér Otakar Vejvoda.

Rytíři v úterý 27. února přivítali na svém ledě Litvínov. V benefičním zápase oblékli speciální růžové dresy a finančně podpořili nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa. Na snímku Radek Smoleňák.
Rytíř měl důvod k úsměvu: Kladno udolalo Litvínov a vybralo peníze na dobrou věc

„Věděli jsme, že Kladno nemá co ztratit. Hrálo velice aktivně, forčekovalo a my s tím celý zápas měli problém. Špatně jsme přecházeli přes střední pásmo, ztráceli jsme puky a dostávali Kladno zpátky do hry. Strašně si vážíme vítězství a toho, že jsme uhráli tři body. Pro nás je to důležité, že nás to udrželo ve hře. Mrzí mě závěr, v tom se musíme zlepšit. Jsme ale rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Rozhodne se v neděli, “ byl spokojenější jeho protějšek Ladislav Čihák.

Motor se v posledním kole představí na ledě vítěze základní části z Pardubic. Do Kladna pak přijedou Karlovy Vary.

Banes Motor České Budějovice – Rytíři Kladno 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 13. Přikryl (Štencel, Pýcha), 29. Valský (Štencel, Pech), 33. Kachyňa (Doudera), 50. Kondelík (Gulaš), 53. Beránek (Gulaši, Hovorka) – 31. Smoleňák (Vimmer), 54. Frolík (Vimmer, Jarůšek), 59. Smoleňák (Sideroff, Klepiš). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Rozhodčí: Jeřábek, Zeliska – Frodl, Ondráček. Diváků: 6421.

Banes Motor České Budějovice: Strmeň – Gulaši, Hovorka, Doudera, Kachyňa, Štencel, Pýcha, Štich – Ordoš, Kondelík, Gulaš – Beránek, Harris, Přikryl – Kubík, Pech, Valský – Toman, Koláček, Vopelka.
Rytíři Kladno: Bow – Nemčík, Slováček, Veber, Martenet, Ticháček, Trojna – Tralmaks, Klepiš, Smoleňák – Kusý, Pytlík, Sideroff – Procházka, Babka, Strnad – Jarůšek, Vimmer, Frolík.