„Má role je daná, musím něco předat mladším klukům,“ řekl Barinka po podpisu smlouvy. pro Kladno se rozhodl kromě jiného i proto, že se s rodinou přestěhoval do hlavního města. „S rodinou jsme se přestěhovali do Prahy, spojili se s Jardou (Jágrem) a domluvili se na spolupráci. Motivací je hrát dobrý hokej pro lidi a pomoct klukům držet se v bezpečných patrech tabulky,“ dodal Barinka, který má zkušenosti z NHL, dlouho hrál také za Spartu, Vítkovice a naposledy za Kometu Brno. A v národním týmu si kromě zlatého MS 2010 zahrál třeba i na olympiádě v Soči.

Jeho příchod hodně vítají jak šéf klubu Jaromír Jágr, tak i trenér Jindřich Lidický. „Michal byl v reprezentaci, v zahraničí a spoustu toho odehrál v extralize. A to je pro nás teď hodně důležité, protože ne všechno se bude vyvíjet podle našich představ. A v takových chvílích se zkušenosti hodí dvojnásob,“ řekl Jaromír Jágr a lidický ho doplnil, že Barinka nastoupí hned v pátek v Třinci. „V přípravě se jevil velmi dobře, je to výborný hráč. Prostě vysoká kvalita,“ těší Lidického.

Kladno má teď k dispozici hned kvarteto hodně zkušených obránců, kromě Barinky ještě rakouského veterána André Lakose, už prověřeného Kanaďana Brendona Nashe a nově jeho krajana Brady Austina. Všichni si v minulosti zahráli v Americe, kromě Lakose okusili i NHL.

Čtveřici doplní nadějní, ale přitom už i trochu zkušení Martin Kehar, aktuálně zraněný Josef Zajíc, slovenská posila z Litvínova Ladislav Romančík či obr získaný v létě z Ústí Ondřej Smetana.

Už minulý týden Rytíři získali také posilu do útoku, odchovance Jakuba Valského z Liberce. V brance by mohl zahájit sezonu také Alexander Salák, který zatím hledá angažmá a s Rytíři trénuje.