Třicetiletý Pietroniro vyrůstal v Kanadě, kde se také v Montrealu narodil. Ofenzivně laděný bek se vydal do Evropy ve třiadvaceti letech do země svých předků, Itálie. V Asiagu a pak i Cortině d´Ampezzo patřil ke špičkovým hráčům týmu a po zisku italského občanství reprezentoval zemi Apeninského poloostrova také na dvou světových šampionátech skupiny A a po sestupu Italů na dvou MS v nižší skupině. Při tom letošním konaném v Bolzanu byli Italové na domácí půdě blízko návratu mezi elitu, ale vinou horšího vzájemného zápasu se Slovinskem jim postup utekl.

Ani Trenčínu se poslední sezona moc nepovedla. V základní části slovenské extraligy skončil devátý a v předkole ho vyřadila hned Nitra, byť série byla vyrovnaná (2:3). Pietroniro však v pěti zápasech předkola zaznamenal nadprůměrné 4 body (2+2).V základní čísti ve 48 utkání zaznamenal 37 bodů za 9 gólů a 28 přihrávek.

Z Trenčína se kanadský Ital velmi dobře zná s dalším obráncem Kladna Martinem Nemčíkem, s nímž hrál nejen v dresu Dukly, ale už před lety zámořskou ECHL v Utahu Grizzlies.