Kladno tedy volí zatím stejnou strategii, jako v minulých letech. Vyhledává hráče, kteří nejsou tolik známí, ale klub v nich vidí potenciál. Vyjde to letos?

Štěpán Lukeš je gólman původem z Chomutova. Mladší bratr slavnějšího Františka Lukeše, ikona Litvínova, se v dresu Pirátů jako mladý celkem chytil, v jedné sezoně přechytal i slovenskou jedničku Jána Laca. Následovala celkem úspěšné angažmá v Hradci Králové a Karlových Varech, kde prostor dostal, ale jako trvalá jednička ne. V brněnské Kometě se mu v uplynulém ročníku moc nevedlo, Kladno pro něj může být restartem, i když jednička Adam Brízgala mu tvrdě vybojovaný post nebude chtít vyklidit. Lukeš by měl nahradit dvojku Bow (Glasgow) – Mitens, to by měl zvládnout.

Jako slušný prospekt se jeví Tomáš Hanousek. Odchovanec nedalekých Kralup hrál už od čtvrté třídy za Spartu, pak působil roky ve švédském Södertaljë, poté tři roky v Liberci. Co se stalo poté, těžko říci, ale přestupů měl poté pomalu víc než odehraných utkání.

A tak postupně propadl do Chance ligy, kde ale ukázal, že má ještě co nabídnout. Za Prostějov v sezoně udělal v 51 zápasech 34 bodů (10+24), ve třech duelech play-off hrál snad ještě lépe (3+2) a vysněnou pozvánku k návratu do nejvyšší soutěže dostal od Kladna.

Hanousek je náhradou zřejmě za Ondřeje Slováčka, jenž měl také ofenzivní schopnosti, ale v Kladně je moc neukazoval.

Fanoušci spekulovali velmi správně také o příchodu Radka Jeřábka, urostlého defenzivně založeného beka. Body o něj vážně nečekejte, góly tenhle odchovanec Sparty nedává. Jeho síla je ve vlastní třetině, kde čistí prostor. Poslední rok odehrál ve Vítkovicích a Boleslavi, tam byl i sezonu předešlou. Ten by zase měl být typologicky náhradou Chrise Marteneta.

Odejít by podle vyjádření komentátora České televize Ondřeje Zamazala měl Lotyš Eduards Tralmaks, tak to zaznělo v jednom z přenosů z MS. To by pro Rytíře byla velká ztráta. Podle jiných zdrojů však uplatní Kladno na lotyšského snipera kauci.

Zda vyjde fanouškům spekulace také na post trenéra Rytířů, to není jisté, protože hlášky typu: nejlepší by byl Jirka Luňák, nebo Čelanský nástup! jsou spíše pro pobavení. Reálněji se jeví návrat Davida Čermáka, někteří asi marně žádají Miloše Hořavu staršího a dokonce zaznívá i jména Vladimíra Růžičky. Ne poprvé, ale asi to má váhu jako v minulosti.