Kladenská hokejová veřejnost je znepokojena, tým nemá ještě trenéry a čeká se i nějaké posily. Stávající kádr je spíše složený z mladých borců, nicméně v Tuchlovicích i ti starší ukázali, že kromě hokeje umí také kopat do míče. U Radka Smoleňáka, kapitána mužstva, je to tedy spíše chytání balonů, protože ve fotbale vyniká jako brankáři. Ale v sobotu pětkrát lovil míč ze sítě, když ho překonal mimo jiné i klubový redaktorů Rytířů a mladá naděje SK Kladno Jakub Liška.

V poli se kladenští hokejisté opírali o další veterány. Třeba kondiční trenér Tomáš Horna patřil mezi nejlepší a jeho branku s ním oslavil na hrací ploše i syn. Výborně zahrálo duo Martin Procházka - Richard Jarůšek, to samé Tony Melka.

Někteří borci Rytířů do zápasu kvůli lehčím či větším zdravotním problémům nenaskočili. Ať už to byli brankáře Adam Brízgala a Štěpán Lukeš, Denis Kusý, Jakub Strnad, Martin Nemčík, Sebastian Redlich nebo Štěpán Vimmer mající ruku v sádře. Kanaďan Phil Pietroniro ještě v Kladně ani není a majitel klubu Jaromír Jágr, jenž se chystá odehrát poslední sezonu, byl v Českých Budějovicích na zahájení Olympiády dětí a mládeže.

Většina ostatních se ale usadila po utkání za stoly a zúčastnila se autogramiády, o kterou byl solidní zájem.

Nyní čeká hráče třítýdenní volno a po něm už příprava na ledě. První zápas odehrají v Chomutově ve čtvrtek 1. srpna.

Rytíři Kladno - Amond/Tuchlovice 5:5.

Góly Rytířů: Procházka 2, Jarůšek, Ticháček (pen.), Horna