Chyběl snad jen šéf klubu Jaromír Jágr či jeho pravá ruka, generální manažer Václav Bartoš. To vše v situaci, kdy Kladnu sezona vůbec nedaří a čeká boj o holou záchranu.

Vzrušených slov tak několik padlo, i když celkově panovala spíš uvolněná atmosféra vybízející k pomoci fanoušků v závěrečné fázi sezony.

„Myslím, že energie má jít z diváků do hráčů. Tak jako jste ji do nás dostali před deseti lety, když jsme se do extraligy vraceli," žádal podporu asistent kouče a někdejší kapitán týmu Josef Zajíc.

Trenéři však byli na setkání všichni. Kromě Zajíce i hlavní Jiří Čelanský, na něhož směřovalo asi nejvíc otázek, a Jan Neliba.
Hodně odpovídal také sportovní manažer Martin Vejvoda, z hráčů pak kapitán Pavel Patera, Jiří Kuchler, Jan Chábera, David Růžička a Michal Dragoun.

Co se Čelanského týče, fanoušky nejvíc zajímalo, jak se staví ke kritice, kterou na jeho hlavu vyslal před časem šéf konkurenčního Chomutova Veverka.

Podle něj je právě Čelanský hlavním viníkem neúspěchů severočeského týmu. „Jenže já podepsal s Chomutovem smlouvu a podle ní se do konce sezony nesmím k ničemu, co se chomutovského klubu týče, vyjadřovat. Zeptejte se mě po sezoně," usmál se Jiří Čelanský.

Martin Vejvoda dodal, že on s Chomutovem podepsáno nemá nic a že se vyjádří za hlavního trenéra sám. „My Jiřímu věříme, to bychom ho jinak nepodepsali. Co se týče toho nešťastného vyjádření, beru to spíš jako takový úvod baráže, kdy nás trochu chtěli rozhodit. Všichni přece víme, že v hokeji jedinec nerozhoduje," řekl Vejvoda a vedle sedící Josef Zajíc byl ostřejší: „Byla to prasárna, tohle se nedělá. Ale víc mě ten problém nezajímá, já jedovaté sliny vypouštět nebudu."

Dost se mluvilo také o soustředění Rytířů v Jizerských horách. Během olympijské přestávky tam nabírali hlavně fyzičku. „To ano, ale šlo o i to, abychom se poznali lépe jako lidé. Třeba s hlavním trenérem," usmál se Pavel Patera, který si kvůli soustředění neužil moc ani české duely na olympiádě. „Byla tam malá televize, neviděl jsem puk. A rozhodující zápas jsme v autobuse slyšeli jenom z rádia," našel lehčí tón.

Nicméně jak už bylo řečeno, debata byla chvílemi i vzrušená. Zejména vůdce kladenského kotle Pepe – Josef Dvořák, si servítky nebral.

„Proč proboha víc nestřílíte? Když už, tak z koutů? Proč posíláte na přesilovku pořád ty samé kluky včetně Pavla Patery, i když mu to třeba nejde?"

Odpovědi dostal, Jiří Čelanský s ním diskutoval.

„Střílíme opravdu málo a nechodíme do předbrankových prostorů. Pracujeme na tom, abychom to změnili. Co se týče přesilovek, tam mě hráči ještě nenaštvali tak, abych je na led neposílal," hájil své kroky kouč.

Martin Vejvoda zase vysvětlil, proč tým ještě víc neposílil. Třeba o Petra Tona. „V jednání jsme byli, ale nedopadlo to. Takhle to prostě v hokejovém světě chodí. Třeba s Michalem Brošem jsme už byli dohodnuti, ale těsně před podpisem zavolal, že jde do Boleslavi. Ale Michal aspoň zavolal, jiní neudělají ani to," dodal Martin Vejvoda.

Základní myšlenka setkání ale klapla. Bariéry, pokud byly, tak padly a hráči i vedení se mohou spolehnout, že jejich nejvěrnější je v těžké bitvě o záchranu podpoří.

Slíbili to všichni.