Francouzi přivezli do Čech a na Moravu mladý tým, který ve čtvrtek prohrál ve Vítkovicích vysoko 1:7. Nuž, opravdu herně nezáří, nicméně na Kladno hrající bez prakticky všech hlavních opor bohatě stačil.

Domácí trenéři dali ještě šanci klukům, co se perou o případná volná místa. Hlavně v úvodu bylo také třeba duo Havlíček – Machač hodně vidět stejně jako další odchovanci Kladna Strnad s Daleckým. Ti také obstarali dvoubrankový náskok, když se oba dostali za obranu (Strnad dokonce v oslabení) a ještě vystřihli rychlý blafák po ruce.

Tutovku měl pak ještě Havlíček, ovšem ten už neuspěl a zbytek druhé třetiny už patřil víc Francouzům, kteří bleskově využili přesilovku a v polovině posledního dějství dokonce Gutierrez vyrovnal.

Teprve pak domácí přidali, vynutili si šance a Lukáč po pěkné souhře se šikovným Havlíčkem vrátil vedení Rytířům. Jenže v závěru Francouzi zkusili power-play a nenápadná rány Baazziho od modré nečekaně propadla Cikánkovi pod rukou a Rech doklepl – 3:3.

V prodloužení se gól nekonal, na ty se čekalo až do nájezdů. V nich otevřel skóre Ritz, po něm sice odpověděl Dalecký, ale Lamperiere také Cikánka překonal a ostatní Kladeňáci Havlíček s Machačem neuspěli.

„Hlavně ve druhé třetině jsme hiráli hrozně. Nesmíme se prát, ale hrát," hudroval kladenský Ondřej Havlíček, který před lety ve zlém opustil zdejší juniory, šel do Ústí a pak dokonce byl hodně vidět v Plzni. Tam se mu ale loňská sezona moc nepovedla (byl po operaci ramene) a teď by se rád vrátil do Kladna. „Je to tady pro mě pořád srdeční záležitost a pořád tady hrají skvělí hráči. Zkusím trenéry přesvědčit, abych si smlouvu vybojoval," usmívá se nadějný útočník původem z Varnsdorfu.

Toho čeká podobně jako některé další borce další duel už v sobotu od 15 hodin proti německému Wolfsburgu.

Rozhovor s Ondřejem Havlíčkem připravujeme. 

Rytíři Kladno – Francie 3:4 po nájezdech (2:0, 0:1, 1:2). Branky: 13. Strnad (Větrovec), 18. Dalecký (Havlíček), 51. Lukáč (Havlíček) – 26. Bedin (Thilet, Arrosmenna), 48. Gutierrez (Lampiere), 60. Rech (Baazzi, Gutierrez), roz. náj. Lamperier. Rozhodčí: Ondráček, Pavlovič – Frühauf, Řešátko. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Oslabení: 2:0. Diváků: 500. 

Kladno: Cikánek – Kolářík, Malý, P. Hořava, Gutwald, Kasík, Kužel, Jakovlevs, Větrovec – Dalecký, Machač, Havlíček – Redlich, Lukáč, Strnad – Šilhavý, Kalla, Markulinec – Buc, Pečura, Hovsepjan.

Francie: Quemener– Faure, Dusseau, Baazzi, Llorca, Chakiachvili, Doyle, Crossman, Bedin – Serer, Ritz, Claireaux – Gutierrez, Lampérier, Gaborit – Rech, Thillet, Arrossamena – Mulle, Baylacq, Kara.