Domácí v zápase dokonce dvakrát prohrávali. Nejdřív po nadějném úvodu pustili hosty do přečíslení, které dvojka Eliáš – Kůs zvládla dokonale. Severočeši pak přečkali i minutové oslabení ve třech, ale jejich hrubku následně potrestal Zikmund a první třetina tak skončila vyrovnaným stavem.

Prořídlé publikum zvedla ze sedadel situace ze začátku druhé třetiny, kdy byl mladý kladenský útočník Jelínek jasně faulován, ale rozhodčí zákrok přehlédli a Popela z brejku poslal hosty podruhé do vedení. Sám Jelínek ale vzal později spravedlnost do svých rukou a skóre definitivně otočil. Ještě před ním ale udeřil v oslabení Machač po úniku a rychlé kličce. Pak stejný muž připravil Jelínkovi zakončení do prázdné brány, a když kladenský šikula překvapil brankáře Lukeše i skrytou ranou v úvodu třetího dějství, zápas se za stavu 5:2 zlomil.

Kladno přidalo další dvě trefy, po dlouhé střelecké mezeře protrhl smůlu i kapitán Strnad, také ale jeho hráči museli čelit několika zbytečným atakům frustrovaných hráčů Kadaně, po němž rozhodčí vyloučili i peroucí se dvojku Hajný - Foltýn. V úplném závěru vášně opadly a Rytíři vyšperkovali skóre na 8:2 i díky první kladenské trefě obrovitého rakouského obránce Lakose.

Hostující kouč Miroslav Novák viděl slušný výkon svého týmu v první třetině. „Mrzí mě jen zbytečná chyba v závěru, po níž Kladno vyrovnalo. Ve druhé části už to bylo slabší a jen díky brankáři Lukešovi to bylo jen o branku. Závěrečná, v té už jsme měli moc oslabení, soupeř toho využil a zaslouženě vyhrál,“ řekl Novák.

Domácí David Čermák přiznal, že si jeho tým zápas zbytečně komplikoval špatným úvodem. „Pustili jsme Kadaň do vedení a potom se z toho nemohli vzpamatovat. Zlepšili jsme to až zlepšeným výkonem v poslední třetině,“ ulevil si.

Nabroušený byl ale na konec utkání, při němž se spousta Kladeňáků stala cílem útoků hostů. „Nepovedlo se to rozhodčím. Byly tam nepotrestané jasné fauly, dost nebezpečné. Z toho vše pramenilo,“ měl jasno kladenský trenér.

Miroslav Novák nechtěl k vyhrocené koncovce říkat nic. „Zbytečné to bylo, ale já se na tyhle věci koukám až druhý den na videu a pak to zhodnotím. Takhle chvíli po zápase je to těžké,“ mínil.

Rytíři Kladno – SK Kadaň 8:2 (1:1, 2:1, 5:0)

Branky: 19. Zikmund (Kubík), 26. Machač (Zikmund, Nash), 31. Jelínek (Machač, Zikmund), 41. Jelínek (Strnad, Svedlund), 48. Hajný (Zelingr, Vildumetz), 57. J. Říha (T. Kaut), 58. J. Strnad, 60. Lakos (Zelingr, Vildumetz) – 4. Eliáš (Kůs, Šulek), 22. Popela (Homer). Rozhodčí: Zubzanda, Micka – Štofa, Beneš. Vyloučení: 11:10, navíc Hajný (KL) a Foltýn (KD) DKU. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 1730.

Kladno: Brízgala – Zajíc, Nash, Kehar, Říha, Zelingr, Lakos, Veber – Kubík, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Vildumetz, Svedlund, Melka – Hajný, T. Kaut, Redlich.

Kadaň: Š. Lukeš – Šefl, Novák, Hajič, Eliáš, Popela, Foltýn – Wágner, Kůs, Šulek – Maršoun, Rindoš, Zabloudil – Homer, Tupý, J. Svoboda – Zabloudil.

Kladno (v bílém) porazilo doma Kadaň.