Látal hrával v Kladně za juniory, ale v A týmu šanci nedostal a odešel do Karlových Varů. Tady strávil necelé čtyři sezony, v jedné dokonce odehrál 50 zápasů, ale v minulé už dostal šancí minimum. V extralize nedal ani jeden gól, ale bydlí blízko, ve Středoklukách. 

Zajímavostí je, že mu je 24 let a hrál už za devět klubů včetně zámořského Plymoutku a norského Stjernenu. 

Vedení Kladna na svých stránkách též oznámilo, že pokračovat v týmu budou hráči s podepsanou smlouvou. Tu má třeba příjemné překvapení závěru baráže David Růžička, ale i gólman Jan Chábera, obránci Michal Gutwald a Václav Kolářík a útočníci Petr Tenkrát, Michal Lukáč, Michal Dragoun, Jan Rudovský a Vojtěch Šilhavý. 

Přípravu s A-mužstvem absolvuje ještě útočník Petr Markulinec (pětadvacetiletému borci se ale vůbec nedařilo ani v prvoligovém Berouně), dále juniořiMartin Slánský, Petr Janeček, Martin Kehar, František Matula a David Bunda. V brance dostane příležitost dvojice nadějných gólmanů Dan Vladař a Jiří Švihálek.

„Samozřejmě se vedou jednání s dalšími hráči, aktuální seznam jmen se bude postupně rozrůstat," uvedl sportovní manažer klubu Martin Vejvoda.

Podepsány nejsou kontrakty se zvučnými jmény, zejména kapitánem Pavlem Paterou, ale také Ivanem Majeským, Tomášem Kaberlem či Miloslavem Hořavou.