Ústí se na Kladno chystá víc než na ostatní soky. Hraje za něj šestice bývalých Kladeňáků a většina z nich si na rytířské tričko a tím i na boj o extraligu věřila. Navíc je tady ambiciózní trenér Miroslav Mach, který svůj tým proti mateřskému klubu pokaždé dobře nahecuje.

Do exkluzivní formy se dostal hlavně Petr Tenkrát. Start za Ústí bůhvíjaký neměl, ale zlomem pro něho byla poslední desetiminutovka mače v Litoměřicích. Tam dal svůj první ústecký gól, ve zbytku času přidal další dva a jeho bilance z následujících pěti zápasů je 2+4.

„Bude to těžké utkání, soupeř má jeden z nejlepších týmů v soutěži. Musíme do toho jít s pokorou, výborně bránit a snad využijeme nějaké brejky," doufá trenér Severočechů Miroslav Mach.

„Ústí je určitě před Vánoci těžký zápas, to je jasné, ale řekli jsme, že budeme nadělovat a že si svátky pokazit nenecháme. Zkusíme tam vyhrát a uděláme pro to maximum. Mají prakticky půlku týmu z Kladna, takže to bude stoprocentně hodně vyhecovaný zápas. Oba týmy se určitě skvěle připraví a bude se hrát nahoru dolů," myslí si nejlepší střelec WSM ligy.

Ten si na ledě úžasně rozumí s mozkem jeho útoku Davidem Stachem, který pro změnu jasně vládne produktivitě WSM ligy. A nově byl také zařazen do nominace divácké ankety Sympaťák WSM ligy. Soutěž probíhající na facebookových stránkách zatím pro mladého Kladeňáka vypadá slušně, drží se mezi elitními „sympaťáky".

„My se o tom s Ádou bavili, proč byl vlastně zvolený on a trochu jsme si do sebe rýpli. Mohl jsem to být tedy já, to je pravda, ale je o něco mladší, takže asi i sympatičtější," žertoval Víťa Bílek.

A co by si přál kanonýr letos pod stromeček? Stačila by mu výhra v Ústí? „Pro mě by byl nejhezčí dárek postup do extraligy, i když je to ještě strašně daleko. Jinak samozřejmě hlavně zdraví pro mě i mé blízké," dodal už vážněji.

My dodejme, že v řadě Stacha a Bílka opět zaskočí za zraněného Denise Kindla dravý David Dvořáček, místo zraněného Koláříka se už zapojí uzdravený Josef Zajíc (hrál už o víkendu za juniorku) a připraven už bude také další obránce Martin Kehar.

Zápas startuje v 18 hodin a chystá se na něj řada fanoušků z Kladna. Fanklub dokonce vyráží autobusem.