Kladenští trenéři avizovali, že do utkání pošlou to nejlepší, co mají aktuálně k dispozici. Tedy kromě uzdravujících se Kuchejdy, Kuchlera a také obránce Ivana Majeského, jenž začal s Rytíři trénovat. „Zatím ale žádná jednání neproběhla, Ivan se s týmem pouze připravuje," uvedl na adresu vysokého beka, jenž už Kladnu dvakrát v posledních letech vypomáhal a poté vždy odešel do Švédska.

Hosté představili třeba nového gólmana Lakosila či exkladenské hráče Šmacha, Kafku a Pavlů.

V úvodním dějství se na větší šance se čekalo do závěrečné pětiminutovky. Nejprve hrozili domácí, když se Dalecký dostal za obranu, ale Lakosil ani nemusel zasahovat. Stejně dopadl i proti dorážce Patery, který minul odkrytou klec. Vzápětí se to samé povedlo na druhé straně Lencovi a tutovku zblízka propásl Vrbata.

Druhá třetina nic nového nenabídla. Kladno ani náhodou Boleslav nepřehrávalo, spíš každý chvilku tahal pilku. Ale výteční byli brankáři exboleslavský Chábera i Lakosil a marní zase střelci. Zejména hostující veterán Koudelka párkrát kroutil hlavou nad tím, co se dá nedat.

Rytíři přidali teprve ve třetí části, zato hned od prvních vteřin. Nejprve si vymodlil trestné střílení Hlaváč, nechal ale vyniknout Lakosila. Vzápětí ovšem zelení chybovali v rozehrávce tak hrubě, že už Hovorka nepohrdl – 1:0.

Následně Hlaváč odčinil pokažený nájezd, projel celé kluziště a přenechal puk beku Mockovi, který prudce z první zvýšil a zaznamenal svůj první zásah v dresu Kladna.

Blízko stejnému úspěchu byl i Černošek, ten ale zamířil pouze do břevna, a protože hosté v oslabení propásli jasné tutovky Koudelkou a Kafkou, udržel Chábera shutout a Kladno výhru 2:0.

Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 0:0, 2:0). Branky: 42. Hovorka, 47. Mocek (Hlaváč). Rozhodčí: Pavlovič, Ondráček – Frühauf, Koželský. Vyloučení: 7:7, bez využití. Diváků: 400.

Kladno: Chábera - Macholda, Drtina, Růžička, Černošek, Piskáček (21. Mocek), Procházka, od 43. Kameš - Bicek, Patera, Hlaváč - Hovorka, Dragoun, Látal - Valský, Melka, Dalecký - Eberle, Lukáč, Obdržálek.

Mladá Boleslav: Lakosil - Valent, Němeček, Pojkar, Kasík, Šmach, Jindra, Chaloupka, Pavlů - Vrbata, Výborný, Mikulík - Nouza, Koudelka, Pabiška - Jiránek, Loskot, Kafka - Lenc, Žiga, Rys – Belay.