Slavia připomíná kladenský tým z před čtyř sezon, kdy vsadil na návrat skvělých veteránů Tona, Tenkráta, Burgera či Melky. I ona letos nalákala domů svoje velezkušené hráče. Kromě Vampoly, který si během posledních dvou sezon získal zápalem pro hru srdce drtivé většiny kladensých fandů, hlavně Jaroslava Bednáře. Ten v uplynulých sezonách nastupoval ve II. lize za Vrchlabí proti Řisutům, ale že má pořád na vrcholový hokej, ukázal i v přípravě s Kladnem. Vzít mu puk je pořád těžká robota.

V Kladně vyrůstali dnešní slávisté Václav Veber a Dan Kružík, kdysi tady působila další zkušená posila Petr Kafka a loni v jednom utkání střelec Tomáš Šmerha, který v klubu nyní hostuje ze Sparty.

Hodně hráčů se tady bude chtít ukázat.

Z Kladeňáků mají nejčerstvější zkušenosti se Slavií Vítězslav Bílek a Adam Kubík, ti hráli v Edenu loni.

Zatímco Kladno odstartovalo I. ligu výhrou 7:1 nad nováčkem z Kolína, Slavii se vstup do sezony nepovedl a padla doma 1:3 s Ústím nad Labem vedeným Kladeňákem Miroslavem Machem. Pražané byli ale hodně oslabeni o Bednáře, Tomicu nebo Kafku.

„Uvidíme, v jaké sestavě přijedou. Každopádně mají hodně slušný útok, což máme i my. Navíc mají zkušené hráče jako Vampolu nebo Bednáře. Myslím, že se Slavií to budou vyrovnané zápasy,“ myslí si útočník Kladna Vítězslav Bílek.