Trenér hostů Vladimír Kočara řekl, že odehráli zvláštní zápas, protože se dvě třetiny prakticky nehrálo pět na pět. "Myslím si, že jsme byli šťastnější, ne lepší," uvedl a vyzdvihl výkon brankáře Klimeše. "Stejně jako v Budějovicích to byla jeho zásluha, že vezeme dva body. Z našeho bojovného kolektivu vyčníval." 

Kouč Rytířů Jindřich Lidický věděl, že přijede těžký soupeř. "Všechna čtyři utkání, co jsme s nimi hráli, byla vyrovnaná a pokaždé to byl pěkný hokej. Bohužel jsme udělali v prodloužení hrubku," uvedl.  

Kladno mělo v úvodní části střeleckou převahu, gól visel na vlásku, ale udeřili hosté, aniž by si vytvořili větší šanci. Střela M. Kratochvíla od modré ze 14. minuty překvapivě skončila za zády Mensatora.

Tlak Rytířů pokračoval i ve druhém dějství, avšak na výborného Klimeše v bráně hostů nevyzrál při trestném střílení ani nájezdový specialista Rudovský. Zubři do té doby zuby nehty ubránili pět přesilovek a sami v početní výhodě udeřili. Přesilovku pět na tři využil Grof.

Až v polovině utkání se domácí prosadili a bylo to při signalizovaném vyloučení druhého hráče hostů. Výhodu dvou hráčů využil svým prvním gólem za Kladno Račuk, jenž najížděl na gólmana společně s přihrávajícím Stachem.

Zaslouženého vyrovnání se dočkali Kladenští 35. minutě, kdy Račuk přenechal kotouč Pitulemu, který prostřelil Klimeše.

Popáté se skóre měnilo až ve třetí třetině. Vedení na stranu hostů strhl v klasické přesilovce Mrázek. Tři minuty na to bylo opět vyrovnáno. Stach si vyjel zpoza brány a utěšenou ránou z kruhu vymetl horní roh – 3:3.

Z velkého tlaku pak jeho parťák z útoku a nejlepší střelec první ligy Bílek rozezvučel nádhernou ránou tyčku.

Utkání dospělo do prodloužení, které po chybě Kindla rozhodl Pšurný. 

Zápas byl také soubojem po Litoměřicích dvou nejtrestanějších celků. V tomto směru vyhráli jednoznačně hosté, kteří nastřádali 42 trestných minut oproti 22 kladenským.

Oba trenéři se shodli, že utkání bylo vyloučeními zbytečně rozkouskované. Podobný názor měl i kapitán Kladna Václav Skuhravý. "Hokej pak ztrácí krásu, když se hrálo pět na pět, byl to pohledný zápas," řekl a ocenil kvalitu přerovského týmu.

Kladno – Přerov 3:4 pp.
Branky a asistence: 30. Račuk (Stach, Bílek), 35. Pitule (Račuk, Ptáček), 49. Stach - 14. M. Kratochvíl (Š. Kratochvíl, Hořava), 27. Grof (Chmelíř, Pšurný), 46. Mrázek (Pšurný, Sýkora), 62. Pšurný. Vyloučení: 6:11, plus Skuhravý - Sýkora, Š. Kratochvíl na 10 minut, využití 1:2. Třetiny: 0:1, 2:1, 1:1 - 0:1.
Kladno: Mensator – Nash, Kehar, J. Mrázek, Gutwald, Těrnavskij, Ptáček – Procházka, Skuhravý, Rudovský – Machač, Stach, Bílek – Kindl, Pitule, Račuk – Redlich, Dalecký, Dvořáček.