Kladno však neudrželo tříbrankový náskok a nakonec svého soka přemohlo v nájezdech 6:5. Vítězný zaznamenal Sacha Treille, jenž potvrdil, že po letním návratu ze Sparty má skvělou fazonu.

Už v základní hrací době vstřelil dvě branky a po zásluze byl stejně jako proti Slavii vyhlášený nejlepším hráčem Kladna.

„Cítil jsem se dobře, podobně jako při mém posledním působení tady. Dostal jsem důvěru od trenéra a díky tomu jsem se na ledě cítil dobře," prohlásil.

Když Rytíři na začátku prostřední části zvýšili v přesilovce na 3:0, zdálo se, že zápas bude jejich hladkou záležitostí. Zajímavý náskok jim však spíš ublížil.

„Přestali jsme hrát, a to si v extralize nemůžete dovolit. Oni se dokázali vrátit do zápasu," uvedl francouzský reprezentant.

Vítkovice vstřelily také v početní výhodě první branku a najednou ovládly led. Dokázaly i vyrovnat na 3:3 a později ještě dvakrát smazaly těsnou ztrátu. Velkou zásluhu na tom měl autor tří branek Huna.

Treille uznal, že  Cháberovi moc nepomohli. „Měli bychom mu poděkovat, přestali jsme hrát a on nás několikrát podržel," mínil.

Rozuzlení zajímavého utkání přinesly až nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl právě mušketýr z Grenoblu Treille.

„Trenér se na mne podíval a já ukázal, že jsem připravený. Chtěl jsem pomoci týmu. Dnes se to povedlo mně, příště to může být někdo jiný. Máme dobrý tým a dobré hráče."

Asistent trenéra Kladna Petr Tatíček přiznal, že už po první třetině (2:0) měli obavy. „I když se to dobře vyvíjelo, nebyl hokej vedený v našich hlavách. Dělali jsme hrubé chyby a nakonec jsme zvítězili šťastně," uvedl.

Hlavní vítkovický kouč Peter Oremus byl zklamaný ze vstupu do utkání. „Pak jsme se zlepšili a chtěli víc než jeden bod, takže u nás není taková spokojenost," přiznal.

Kladno – Vítkovice 6:5 sn
Branky: 3. Treille (Doudera, Majeský), 13. Dragoun (Treille, Majeský), 21. Tenkrát (Kaberle, Patera), 39. Kuchler (Patera), 45. Treille (Majeský, Doudera), roz. náj. Treille – 28. Huna (Svačina, Sloboda), 34. Vandas, 37. Káňa (Burger, Valčák), 41. Huna (Burger), 46. Huna (Kudělka). Vyloučení: 4:4, využití 1:1. Diváků: 3392. Třetiny: 2:0, 2:3, 1:2 - 0:0.