Duda, Krejčík, Furch. Slavia si do Kladna přivezla slavná jména, i když jde spíš o jmenovce nebo sourozence borců, kteří to v kariéře někam dotáhli. Mladíci Slavie si na slávu ještě musí počkat, každopádně jejich tým jako první po Jihlavě hodně zkřížil Kladnu jeho domácí vítězné choutky.

Dvě třetiny sešívaní udávali tempo utkání a vytvořili si dvougólový náskok. Celkem zaslouženě, Rytíři totiž několik málo svých šancí zkazili nebo poslali do tyčky, zatímco hosté trestali jejich minely. Před koncem první třetiny to byl Veselý, jemuž Kehar nemohl namazat mezi kruhy lépe. Na konci druhého dějství si zase v brejku najel ex-kladenský Drtina a mířil dokonale k tyči.

Domácí fanoušci také párkrát zvedali ruce nahoru, ale marně. Jelínek po pěkné akci mířil do břevna, smolař zápasu Kehar nezasunul do prázdné klece, Kubík z ideální pozice také nebyl přesný.

Brankář Honzík půjčený ze Sparty měl nejvíc práce v poslední třetině, kdy ho konečně překonal trochu náhodně Zajíc a vzápětí trefil Š. Bláha tyčku. Kladno pak fáralo za vyrovnáním a 151 vteřin před koncem se mu to povedlo, když Zajícová přihrávka se štěstím přistála na hokejce Kubíka a ten neměl těžkou pozici – 2:2.

Rytíři pak mohli i rozhodnout Jelínkem po pádu Šagáta, ale nedali a teprve v prodloužení přišla zmíněná krásná akce Hořavy, svátečního střelce, který se naposledy trefil v zimě také do sítě Slavie.

Ohlasy trenérů:

David Čermák (Rytíři Kladno): V prvních dvou třetinách nám nešly nohy. Slavia byla lepší. Má velké a silné hráče, kteří vyhrávali všechny osobní souboje. Tím se dostávali do hry a my s tím měli problémy. Po dvou třetinách jsme vsadili všechno do útoku. Pomohl nám první gól, tím jsme se dostali do hry. Pak přicházely i další šance. Připomínali jsme klukům, že na Slavii jsme prohrávali o tři góly a sahali jsme tam po vyrovnání. Dneska to vyšlo. 

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Utkání jsme měli dobře rozehrané. Měli jsme dobrý vstup do zápasu a v první třetině dobrý pohyb a šance. Vytěžili jsme z toho jeden gól a ve druhé třetině další. Za stavu 2:0 bylo jasné, že to Kladno otevře. Nám se nevyvedla třetí třetina, to rozhodlo o celém zápase. Zbytečně jsme se zatáhli, dělali jsme chyby a nedostávali puky z pásma. Bylo vidět, že Kladno ožilo a dostávalo se do šancí. Bohužel se nám to nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Byla tady výborná divácká kulisa, to pak i hráči hrají vabank. Ke Kladnu se ke konci přiklonila i štěstí. Oba týmy jsou podobné, se spoustou mladých hráčů, pro diváka to je podle mne i atraktivní hokej. Už jsme to ale měli umlátit. 

Rytíři Kladno – Slavia Praha 3:2 pp (0:1, 0:1. 2:0 – 1:0). Branky a nahrávky: 44. Zajíc (Machač), 58. Kubík (Zajíc, Svedlund), 61. Hořava (Kubík) – 20. Veselý (J. Doležal), 38. Drtina (Šagát, Kubica). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Maštalíř, Bosák. Vyloučení: 6:9, navíc Hořava na 10 min, bez využití. Diváků: 3033.

Rytíři Kladno: Brízgala – Zajíc, Nash, Zelingr, P. Hořava, Říha, Kehar – Zikmund, Kubík, Jelínek – Vildumetz, T. Kaut, Kružík – Š. Bláha, Machač, Svedlund – O. Bláha, Filip, Hajný.

Slavia Praha: Honzík – Duda, Novák, Drtina, Steinocher, Hrdinka, Saňa, Hejda – J. Doležal, Vlček, Veselý – L. Krejčík, Všetečka, Ondráček – Heldák, Šagát, Kubica – Panna, Furch, Tejral.