Kladenští nastoupili v sestavě s jedinou změnou, vrátil se do ní Miloš Hořava mladší. Právě on měl v závěru první třetiny velkou šanci v oslabení, ale netrefil branku Jakuba Škarka. Už před ním se to naštěstí povedlo Adamu Kubíkovi, který po výtečné práci Davida Tůmy objel beka a dal první gól utkání. V baráži má tenhle teenager už čtyři trefy a mohl přidat i další. „Vedoucí branka nám přinesla klid na hokejky,“ těšilo hostujícího trenéra Pavla Pateru.

Rytíři byli sice pasivnější než tradiční rival z Vysočiny, ale velké šance si tvořili spíš oni. Ve druhé třetině měl jednu z nich právě Kubík, ale po Klozově pasu netrefil puk. Škarek se pak zapotil i po pokusu Strnada a dalších hráčů, na druhé straně opět perfektní Cikánek pokryl hlavně střely po závarech. Hosté vážněji chybovali jen jednou, když Svedlund nechal za zády Semana, ale Cikánek s ledovým klidem kryl.

Druhou část končili Kladeňáci mírně zklamaní, protože Redlichova tutovka jen lízla břevno, ale na začátku třetího dějství se jim nálada zase hodně zvedla. Hořava obkroužil bránu, nabil Klozovi a jeho oči - to je Bystrozraký hadr – přihrávkou nabil Tůmovi na 0:2. „Hráli jsme jednoduchý hokej, podpořený výborným gólmanem,“ glosoval hru Patera. „Měli jsme i štěstí, ale to k tomu patří.“

Teprve po druhé brance začala Dukla Rytíře více svírat, jenže celý tým hrál nesmírně obětavě a Cikánek držel jako alcatrazská skála. Jednou mu pomohlo i břevno. „Když nedáte gól, nemůžete pomýšlet na vítězství,“ krčil rameny domácí asistent František Zeman. „V posledních ve třech zápasech jsme dali jen dva góly a s týmy z první ligy ztratili devět bodů. Musíme teď kluky uklidnit, protože předvádějí věci, které v extralize nehráli. Ve hře je ještě patnáct bodů a stále je v našich silách soutěž udržet.“

Teď čeká Rytíře domácí zápas s Litvínovem, který ve druhém duelu podlehl po mizerném výkonu Karlovým Varům 1:5.

Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 0:2 (0:1, 0:0, 0:1).

Branky a nahrávky: 4. Kubík (Tůma), 42. Tůma (Kloz, M. Hořava). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Frodl, Jelínek. Vyloučení: 5:3, bez využití. Diváků: 4567.

Jihlava: Škarek – de la Rose, Suchánek, Stříteský, Kajínek, Šidlík, Váňa, Zdráhal – Straka, Skořepa, Diviš – Čachotský, R. Hubáček, Zeman – Rabbit, M. Hlinka, Anděl – D. Čermák, Seman, Rys.

Kladno: Cikánek – Štich, Zelingr, Svedlund, Repe, Kehar, Lenďák – Kružík, T. Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Machač, M. Hořava – Pekr, Přikryl, Strnad.

Tabulka baráže: 

1. Energie Karlovy Vary 7 3 1 1 2 18:15 12
2. Rytíři Kladno 7 4 0 0 3 12:12 12
3. Dukla Jihlava 7 3 0 1 3 16:13 10
4. VERVA Litvínov 7 2 1 0 4 14:20 8