Pětatřicetiletý Hudáček má za sebou bohatou kariéru. Chytal doma za Košice, pak ve Švédsku, ale také v Pardubicích. A následně v Rusku, angažmá v Astaně mu někteří fanoušci měli za zlé, protože tam nastupoval už v době, kdy Rusko zahájilo válku proti Ukrajině.

Třeba na podzim v rozhovoru pro slovenský deník Pravda řekl, že válečná agrese Ruska na Ukrajině v jeho rozmýšlení o budoucnosti nehrála roli. "Pokud se cítím zdravý a mám výkonnost, abych chytal v co nejlepší lize za co nejvíc peněz, tak je prioritou zahraničí," citovala Pravda gólmana.

Jenže i proto krachl Hudáčkův příchod do Hradce Králové (jednalo se zhruba před měsícem), ale Kladno na trhu lepší možnost jak nahradit Brízgalu nevidělo. „Pro nás je rozhodující hráčova výkonnost,“ vysvětlil mluvčí klubu Jaroslav Keimar a víc věc komentovat nechtěl.

Hudáček pro klubový server Rytířů uvedl, že ho jako první oslovil Radek Smoleňák, se kterým se dobře zná. "Jednání s Kladnem byla následně velmi rychlá, protože jsme se domluvili během pár hodin. Bylo to na poslední chvíli, protože jsem měl i jiné nabídky a už jsem chtěl opět chytat," řekl Hudáček, jehož mladší bratr Libor hraje v Třinci.

Kvinteto ex-kladenských hokejistů, kteří Česko reprezentují na MS juniorů - zleva Adam Bareš, Marek Alscher, Sebastian Redlich, Matyáš Šapovaliv a Adam Židlický
Pětice ex-kladeňáků si zahraje semifinále MS, Šapovaliv už potřetí

Kladno je pro dlouholetého reprezentačního gólmana Slovenska klubem s velkou historií a vybral si ho prý i proto, že má rád výzvy. "Tohle je jedna z nich. Rytíři už dlouho nehráli play-off a já bych k tomu cíli chtěl pomoct,“ uvedl po prvním tréninku s Rytíři Hudáček, jenž může nastoupit už večer v Hradci, tedy právě tam, kde jednání mezi ním a klubem zkolabovala.

Kladenský klub také potvrdil, že při zranění klíčového obránce Jake Dotchina pomůže Kladnu v utkání proti Hradci zkušený Tomáš Voráček. Hráč prvoligového lídra Poruby vypomůže Rytířům už po několikáté.