Zápas měl skvělý říz od úvodního hvizdu. Hosté zmrazili nabitou arénu po minutě a půl, kdy potrestal jejich propadnutí u mantinelu Poulíček. Po chvíli Jágr obranným výhozem vyslal do úniku Zikmunda, jemuž sice najížděl Plekanec, ale byl krytý a tak borec Kladna vsadil na prudkou střelu a Kacetl neměl nárok. V 8. minutě už Rytíři vedli, když si rozkurážený Jágr najel na skvělý pas Zajíce a pátým barážovým gólem zvedl ze sedadla celý stadion včetně velké hvězdy v hledišti – Jakuba Voráčka.

Tahoun Philadelphie si pak vyslechl aplaus publika, když ho moderátor vyvolal, a hlavně sledoval velkou aktivitu domácích. Ta pokračovala i po změně stran, kdy Vampola svou vůbec první asistencí v baráži nádherně zpoza klece našel už ve 42 vteřině Strnada, který nezaváhal.

Pardubický kouč Ladislav Lubina překvapil po několika minutách, když Kacetla stáhl z ledu a nahradil ho mezi tyčemi mladším Kloučkem. Ten se zapotil paradoxně nejvíc při pardubické přesilovce, kdy likvidoval úniky Plekance a Vampoly.

Pardubice - Kladno 1:4, Jakub Strnad
Strnad po výhře v Chomutově: Cítil jsem, že zápas urveme

"Měli jsme tam ještě pár přečíslení, ale bohužel jsme je neproměnili a neodskočili na třígólový rozdíl," litoval domácí trenér David Čermák, zatím jeho protějšek Richard Král se dvěma třetinami spokojen být nemohl. "Kladno bylo jasně lepší, mlátilo nás, dohrávalo osobní souboje," řekl Král.

Jenže jeho tým měl do poslední třetiny mnohem lepší start. A hlavně brzy skóroval. Poulíček šikovně tečoval ránu Horkého a rázem bylo po domácí euforii. Rytíři navíc nedali dvě přesilovky za sebou a udeřily opět Pardubice. Tutovka Rolinka v oslabení ještě Cikánkovu bránu minula, ale pak si před kladenského gólmana najel Marosz a vyrovnal.

Hostující radost pak dokonal hokejovou parádou Hovorka, který si 106 vteřin před koncem najel na prudký pas a zavěsil. Nakonec ještě vedení hostů pojistil Hovorka do prázdné brány. "Poslední třetina byla úplně o něčem jiném. Najednou jsme hráli výborně, sráželi se, stříleli a zápas jsme otočili. Jsme šťastní, protože v případě porážky to pro nás mohlo být ještě nepříjemné, protože hrajeme dvakrát s Chomutovem. Teď nám chybí bod a snad ho někde umlátíme," zadoufal spokojený Richard Král.

David Čermák litoval hlavně chyb. "Pár jsme jich v poslední třetině udělali."

Obránce Josef Zajíc neuměl pojmenoval přesně, co se stalo. „Těžko říct. Asi jak jsme vedli, přišla euforie, že jsme krůček od postupu. Ne, že bychom se na to vykašlali, ale přišla nepozornost a nedůslednost. A to nás stálo zápas,“ mrzelo mladého zadáka, který odmítá, že by se porážka po pěti výhrách podepsala na psychice Rytířů, jejichž náskok na Chomutov se ztenčil na pět bodů. „Nemyslím si, že by to s námi mělo zacloumat. Musíme zregenerovat, rychle se připravit na další zápas a zase jít do toho. Nemůžeme počítat nebo něco takového, prostě musíme bojovat až do konce,“ burcoval Zajíc a dodal: "Vidina, že máme postup na dosah nás dobíjí. Prohra s Pardubicemi nás posadí zase na prdel. De facto jedeme zase od začátku, musíme makat a nic nevypustit.“

Rytíři Kladno - Dynamo Pardubice 3:5 (2:1, 1:0, 0:4)

Branky: 4. Zikmund (Jágr), 8. Jágr (Zajíc, Nash), 21. Strnad (Vampola, Redlich) – 2. Poulíček (Machala), 43. Poulíček (Horký, Porseland), 56. Marosz (Rolinek), 59. Hovorka (Rolinek, Eklund), 60. Hovorka (Rolinek).
Rozhodčí: Heyduk, Bejček – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:5, navíc Š. Bláha (K) na 5+ DKU, bez využití. Diváků: 5200.

Kladno: Cikánek - Nash, Zajíc, Říha, Zelingr, Lakos, P. Hořava – Jágr, Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola, Strnad – Melka, Machač, Svedlund – Hajný, T. Kaut, Š. Bláha.

Pardubice: Kacetl (25. Klouček) - Eklund, Holland, Mikuš, Schaus, Budík, Porseland, Nedbal – M. Kratochvíl, Ihnačák, P. Sýkora – Rolinek, Dušek, Hovorka – Machala, Poulíček, Horký – Perret, Marosz, Kloz

Martin Kehar utrpěl v Chomutově ošklivou ránu pukem. Led zaplavila jeho krev, Martin musel v závěru odstoupit.
Už neuhneme! Modro-bílá síla překoná i ukrutnou bolest