"Za dnešní výkon se hledá těžko omluva, zklamali jsme, i když svým způsobem tam snaha byla. Ta ale zůstala někde v kabině," uvedl bolelslavský asistent Vladimír Hiadlovský.

Rytířům se nejspíš nepozdávala čistota branek na kluzišti. Během první třetiny totiž třikrát důkladně vypucovali jeden z růžků soupeřovy svatyně.

Jen první trefa Bělohlava, jeho letos premiérová, si našla cestu do sítě po ledě. Hovorka, Knotek a Kafka z trestného střílení už mířili do nejatraktivnějšího místa.

Kladno tak po úvodní třetině vedlo 4:0! „Soupeře jsme k ničemu nepustili a doufám, že to tak bude pokračovat dál,“ poznamenal o přestávce autor třetí branky Tomáš Knotek.

Přání se kladenskému útočníkovi nesplnilo, poněvadž hosté nezachytili nástup soupeře do prostřední části a ten Tomasem záhy snížil.

V polovině utkání ale Kladno opět vedlo o čtyři branky poté, co si jeho nejlepší střelec Kalla pohrál s brankářem Valentem. Byl to druhý gól hostů v početní výhodě. Třetinu uzavřela bomba obránce Piskáčka, pro kterého to byl také první zásah do černého.

Také Kladno ale dokázalo vyrobit nepochopitelnou věc. Ve dvouminutové početní výhodě dvou hráčů totiž od Tomase ve třetí třetině inkasovalo na 6:2, pak přidal třetí gól domácích Balaštík a necelé dvě minuty před koncem zadělal na malé drama v přesilovce Vrbata!

Další změnu nepřinesla ani power-play domácích.

Trenéru Kladna Zdeňkovi Vojtovi se zápas hodnotil dobře, i když měl k hráčům i hodně výtek.

"První třetinu odehráli nad naše představy, to, co jsme ale předvedli v přesilovce pět na tři, je trestuhodné. Ne, že jsme nedali gól, ještě jsme ho dostali. Od té doby jsme se začali trošičku klepat o výsledek. V závěru při nás ještě stálo štěstí," uvedl.