Mužstvo kouče Jiřího Čelanského se v olympijské pauze rozhodně do pohody nehodilo. Ba naopak. Utkání bylo sice bojovné z obou stran, kvalita ale na extraligové úrovni nebyla. Týmy se utápěly v nepřesnostech, hráči leckdy zapomínali puky za sebou, nebyli si schopni přihrát na pár metrů. Kladenský útočník dokonce při vyvážení kotouče zadovkou uvolnil do sóla protihráče.

V závěru druhé části z toho bylo za bezbrankového stavu trestné střílení, Zuckera ale vychytal v pátek nejlepší Kladeňák Chábera.

Ani on ale v poslední desetiminutovce nestačil na perfektně proměněnou přesilovku Varů, při níž Zaťovič oslovil kladenského kata této sezony Pohla (v minulém vzájemném duelu vstřelil hattrick). A vzápětí sám Zaťovič nerušeně obkroužil bránu a zavěsil podruhé.

Kladno bez opor útoku Patery, Dragouna a od začátku druhé třetiny i bez aktivního Doudery hrozilo příliš málo. Gól ale určitě dát mohlo. Zagrapan v půlce utkání mířil do zcela odkryté klece, ale trefil se jen do břevna, odkud puk padl na čáru. Při následné tutovce M. Hořava ani nevystřelil – zlomil hokejku.

Byl to jakýsi obraz Rytířů v pátečním podvečeru, po němž už mnozí fanoušci propadli naprosté skepsi. S tímhle výkonem by Kladno jistě extraligu nezachránilo.

Hlasy trenérů:

Jan Neliba (Kladno): "Dnes jsme chtěli ještě udržet naději do skupiny o udržení tím, že bychom Karlovy Vary přitáhli blíže. Bohužel se nám to nepodařilo. Rozhodla situace z poloviny utkání, kdy Zagrapan netrefil zpola opuštěnou branku. Po vedoucím gólu hostů bylo již téměř jasné, že se k vítězství nedostaneme, protože se střelecky stále trápíme. Bohužel k našim zraněným zřejmě po dnešku přibyl i jeden z našich klíčových obránců Doudera. Pokud by před zápasy skupiny o udržení byla naše ztráta větší než 18 bodů, možná bychom uvítali možnost již tuto nadstavbovou část nehrát, abychom se mohli připravit na baráž."

Jaromír Kverka (Karlovy Vary): "Jsme obrovsky spokojeni se ziskem tří bodů. Jeli jsme do Kladna bodovat, aby byli jsme si vědomi toho, že Kladno potom, co ve třech utkáních za sebou nedalo gól, se bude chtít střelecky prosadit. Hráče jsme na to připravili a jsem rád, že taktiku dokonale splnili."

Kladno – Karlovy Vary 0:2(0:0, 0:0, 0:2). Branky a nahrávky: 52. Pohl (Zaťovič, J. Drtina), 54. Zaťovič (R. Hruška). Rozhodčí: Turčan, Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:6, navíc Majeský a David Růžička (oba Kladno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1602.

Kladno: Chábera - P. Hořava, Majeský, David Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera - Rudovský, Lukáč, Kuchler - M. Hořava, Havlíček, Tenkrát - Dalecký, Zagrapan, Eberle - Strnad, Bajaruns, Bílek. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

Karlovy Vary: Závorka - Rýgl, Bičánek, Šmach, J. Drtina, Dresler, Gulaši - Pohl, Balán, Zaťovič - Micka, Roman Vlach, Kytnár - Zucker, Vachovec, R. Dlouhý - V. Tomeček, R. Hruška, Koblasa. Trenéři: Mlejnek, Kverka st. a Kněžický.