Zásadní změnou však není podle Herala jednodušší objednávka občerstvení, ale spíš to, že ČEZ stadion je nově vybaven čtečkami u vchodů. Všechny vstupenky se budou při každém vstupu na stadion načítat a při jeho opuštění odčítat. "Budeme na to opravdu přísní, ale lidé si na to rychle zvyknou. Funguje to jinde, bude i u nás. Nebude možné vstupenky jakkoliv vynášet a předávat někomu jinému. Pro lidi, kteří si vstupenku nebo permanentku koupí, to nic nepříjemného není. Prostě přiloží lístek k zařízení a odpípnou se. Je to defacto turniket," říká Vít Heral.

Výrazné změny pomohou držitelům permanentek. Jaké budou ty nejzajímavější?
Během října až listopadu zavedeme mobilní aplikaci, díky které si držitel permanentky může objednat třeba během třetiny občerstvení a o přestávku si ho u speciálního okénka bufetu může přednostně vyzvednout. Nemusí tak čekat žádnou frontu, což je příjemné. Permanentkář si jako náš věrný fanoušek výhody zaslouží a připravujeme pro ně i další příjemné a zábavné věci. Třeba se mohou podílet pomocí další aplikace na výběru nejlepšího hráče utkání. A připravujeme pro ně soutěže s našimi partnery o zajímavé ceny. Při prvním zápase se vylosovaný může těšit na dárkové balení piva Bakalář.

Co se týče klasických vstupenek, tam klub připravil také novinky?
Ano, i tam. Klasický online prodej funguje dál, ale vracíme se k prodeji na terminálech Sazka Ticket. Podle mne momentálně lepší systém neexistuje, protože kombinace online prodeje a obrovskou sítí sběrných míst Sazky nabízí ideální možnost i pro ty, kdož si nechtějí kupovat lístky přes internet. Terminál je na každé benzinové pumpě, tabáku. A lidé to tady už znají.

Dříve si ale lidé stěžovali, že obsluha terminálů nebyla vždycky v obraze. Bude to fungovat bez problémů?
Jsem si jist, že ano.

Online prodej vstupenek využijí i majitelé mobilů?
Přesně tak. Tady už nepotřebujete ani vstupenku. Dám příklad: Vracíte se z práce z Prahy, je půl šesté a vy si jen v mobilu během dvou minut naťukáte nákup vstupenky a pak na stadionu jen přiložíte zprávu z mobilu ke čtečce a je to. Velmi jednoduché, bez fronty, bez čekání. Věříme, že možnosti mobilů jsou takové, že zákazníků na klasických pokladnách bude stále méně, přesto bych doporučil, aby na první zápas s kadaní přišli včas, protože úvodní utzkání bývá návštěva vyšší.

Chystáte opět během sezony nějaký speciální zápas, jak byl loňský retro s Českými Budějovicemi?
Neříkám, že bude retro, ale speciální zápas chystáme. Jediné, co mohu říci, že to bude v zimních měsících, zřejmě kolem Vánoc.

Budou letos vyšší návštěvy? Ubyla sice atraktivní Jihlava, ale přibyly Karlovy Vary a hlavně Vsetín, s nímž jezdí moře fanoušků. A také hrajete mnohem víc sobotních zápasů…
Zejména od sobot si slibujeme, že by se návštěvnost zvednout měla. Nejvíc jich máme hned ze začátku sezony a nám už se jasně ukázalo, že v sobotu lidé chodí na hokej víc.

Jaké novinky chystáte na multikostku?
Tak jako každý rok posouváme její možnosti. Diváci se mohou těšit na nové zajímavé prvky, protože pracujeme se skutečnými špičkami v oboru, které zajišťují třeba i největší tuzemské sportovní akce včetně zápasů hokejové reprezentace.Můžete být konkrétní?
Nechám to jako překvapení pro ty, kdož na hokej přijdou.

Na kostku jste natáčeli speciální video s hráči, kde dělají různé pózy s hokejkami. Bude mít každý svou speciální?
Bude. Každého jsme stylizovali jinak a i samotní tvůrci byli potěšeni, jak se to povedlo. Určitě se přijďte podívat.

Nový dres Kladna na sezonu 2017-18Natočili jste intro i s Jaromírem Jágrem?
(smích) Dobrá otázka! Odpovím jen, že jsme připraveni na všechny varianty.

S Jágrem nedávno natáčel téměř v nočních hodinách rozhovor v kladenské šatně nejslavnější český televizní komentátor Robert Záruba. Jaký na vás nechal dojel?
Velmi ho uznávám a bylo to příjemné setkání, kterých už po pádu Rytířů do WSM ligy je méně. Ale co mě potěšilo, on si přesně pamatoval od roku 1993, kdy byl v kladenské kabině poprvé, kde třeba seděli členové Blue Line. Příjemné setkání.

Když už jsme u kabiny A týmu, ta se hodně vylepšila, že?
Je po rekonstrukci, která se se uskutečnila hlavně díky podpoře města Kladna. Je rozšířená posilovna, zázemí se celkově hodně zvedlo a vypadá výborně.

A hráči se v ní budou pohybovat v nových dresech, to je asi poslední výraznější novinka, že?
Po dvou letech jsme cítili, že už by to změnu chtělo. Rytíř na prsou zůstal, ale vrátil se prvek zlaté barvy na koncích rukávů a bocích. Jinak ale vládnou tradiční kladenské barvy, modrá a bílá. Teď záleží na fanoušcích, jak budou dresy vnímat, snad i oni pozitivně. Kladno podle mne patří i po sestupu do WSM ligy v designových věcech k nejlepším v republice.

Nový dres Kladna na sezonu 2017-18