Led už hotový pro návštěvníky letní školy Rytířů, hlavní trenér Pavel Patera se vrátil z dovolené, nejdéle sloužící obránce áčka David Růžička poctivě dohání manko z přípravy zapříčiněné zraněním. A tiskový mluvčí Vít Heral dotahuje řadu novinek, které čekají na fanoušky modrobílých barev. A byť pro ně bude nejúžasnější novinkou případný návrat do extraligy, na ty ostatní se mohou také těšit. Možná nejvíc na prosincový retro zápas, který se v Kladně zřejmě odehraje po dvou letech.

AUKCE LOŇSKÝCH DRESŮ
Před každou sezonou mají fanoušci zájem o autogramiádu A týmu. Ten se navíc opět hodně proměnil a je v něm řada hráčů včetně slavných navrátilců Petra Tona a Jiřího Burgera či trenérů se zlatými medailemi z OH, MS i Stanley Cupu – Pavla Patery a Františka Kaberleho. Autogramiáda bude i letos, zřejmě v obchodním centru Oaza.

DĚTEM ZAHRAJE LOLA
V rámci hokejové školy Rytířů, která startuje v sobotu 16. července, se najde čas i na kulturní vyžití. V restauraci Česká Lípa zahraje účastníkům kempu mimo jiné i kapela Lola, která nedávno složila pro kladenský hokej speciální skladbu Kladnou hlavou. „Těší mě, že si ji spoustu lidí na zimáku pobrukuje a nejvíc David Růžička, on je koneckonců i kmotrem jejich alba. S Lolou plánujeme natočení videoklipu, který bude promítán na multikostce," uvedl Heral a přidal jednu zajímavost – vystoupení Loly v České Lípě by měl doprovodit trenér kladenské mládeže Jan Kregl.

JÁGR JAKO MODEL
Majitel Rytířů Jaromír Jágr poprvé v kariéře vystupoval jako model. Pro partnera Rytířů, Klenoty Aurum, nafotil spolu se slovenským profíkem Branislavem Šimončíkem parádní fotky, z nichž nakonec vznikne i exkluzivní kalendář. Předobjednat ho můžete v e-shopu šperkařské společnosti.

POHYBLIVÉ VIDEOSOUPISKY NA KOSTCE
Rytíři připravili pochopitelně i novinky na videokostce ČEZ stadionu. Jednou z nich by měly být pohyblivé videosoupisky, při nichž se objeví obrázek hráče, jenž se lehce ukloní. Znát je můžete ze zápasů NHL či Sparty. Mimochodem, i Jaromír Jágr v zámoří zaregistroval, jak kvalitně se tým o multikostku staral a práci režiséra, kameramanů či střihačů a autora scénářů ocenil děkovnou esemeskou.

INTERNETOVÉ PŘENOSY ZE ZÁPASŮ
Rytíři je budou velmi pravděpodobně přes kanál You Tube poskytovat fanouškům i dál, byť jim zřejmě část příznivců ze stadionu odláká. Přenosy už budou ve skvělé kvalitě Full HD, všechny pak budou mít TV grafiku a komentář, který zajistí Lukáš Jůdl. „Je to srdcař, navíc mu přenosy loni šly a lidi ho chválili," ocenil mladíka Heral.

Otázkou zůstává, kolik přenosů klub fanouškům nabídne. „Jednotlivé přenosy klasického zápasu mají na YouTube okolo sedmi tisíc zhlédnutí. Rekordní byl loňský čtvrtfinálový duel s Jihlavou, tam to bylo 37 tisíc. Sledovanost je skvělá pro prezentaci klubu i našich partnerů a je to bonus pro fanoušky, nicméně to na druhou stranu může ubírat diváky na stadionu. Musíme zvolit co nejcitlivěji, kolik zápasů budeme vysílat," uvedl Vít Heral.

PERMICE I S PIVKEM
Klub už vyhlásil prodej permanentek, s cenami nehýbal. Nebude to tak ani u klasických vstupenek. „My jsme je po sestupu z extraligy zlevnili a nezdražujeme je. Nějaký požitek ze zápasu nabízíme, stadion vypadá po rekonstrukci hezky, máme nové ozvučení, displeje a kostku. I proto jsem přesvědčen, že vstupné je pro fanoušky přívětivé. Mrzí mě, když se někomu zdá sedmdesát korun za hokej mnoho – já si to nemyslím. Pokud to srovnáme třeba s kulturními akcemi, koncerty nebo třeba kinem, jsou naše ceny pořád levnější. Pro lidi, kteří chodí pravidelně, má smysl právě permanentka, kdy se dostanou už pod čtyřicet korun, k tomu výhody na výjezdy k venkovním zápasům s fanklubem a slevy u našich partnerů. Nově je tam Dream Body Fitness studio v Oáze, novinkou je také dáreček od pivovaru v podobě multipacku od Krušovic. Také je tam dvousetkorunový kupon na nákup ve fanshopu," připomíná tiskový mluvčí Rytířů.

SE SOBOTAMI SE NIC DĚLAT NEDALO
Rytíři mají daleko nejlepší návštěvy na sobotní domácí zápasy, když přijdou i rodiče s dětmi. Letos jich ale při rozlosování zbylo na Kladno jen pět. „Je to nepříjemné pro nás i naše fanoušky. Ozvali jsme se, ale nedalo se nic dělat. Snad to bude tak, že ty soboty, které máme, budou divácky o to víc atraktivní a lidé si je budou chtít užít."

CHYSTÁ SE RETROZÁPAS
Loni se žádného speciálního zápasu fanoušci nedočkali, klub jimi nechce plýtvat, aby nezevšedněly. Letos ale před Vánoci s největší pravděpodobností bude! Stejně jako s Jihlavou v roce 2014 půjde o zápas v retrodresech, odehraje se v listopadu nebo prosinci. „Bylo fantastické, jak zápas s Jihlavou lidé přijali. Bylo vidět, že po takových duelech touží, proto ho zopakujeme. Uděláme ho co nejvýjimečnější. Že ho uděláme, mě napadlo ve chvíli, kdy k nám podepsaly legendy jako Petr Ton či Jiří Burger a na diskusích se objevovalo, že jsme retrotým. Jméno protivníka ještě neprozradím, ale zahájil jsem jednání se zvučným klubem. O Jihlavu tentokrát nejde," usmál se Vít Heral.