Pochopitelně to bylo ještě hodně syrové, přihrávky až moc často odskakovaly od hokejek, vázla i kombinace. Na druhou stranu se bylo nač dívat a hlavně chuť Kladeňáků a jejich oproti minulé sezoně výrazně zajímavější pohyb zaujaly.

Navíc hráči potěšili sebe i diváky brankami. V první třetině se nejprve trefil za záda karlovarského brankáře Novotného Redlich a v závěru po otočce také Kloz. 

I ve druhé třetině byly vidět zajímavé momenty. Třeba trestné střílení hostů, jenže aby si Kohout přišel na Cikánka, to by bylo hodně nezvyklé. Na druhé straně měli Rytíři 101 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři, jenže v aktuální fázi přípravy ještě těžko můžete precizní souhru žádat a po minele Hořavy bylo po výhodě.

Přece jen ale Kladeňáci utekli na 3:0, když do sóla ujel menší ze Švédů Johann Lorraine a zavěsil přesně k tyči.Stav už vydržel dom konce utkání, Kladno bez Repeho a Tůmy v poslední třetině pohlídalo čisté konto pro sebe i dobře chytajícího Cikánka. Karlovy Vary se spoustou zajímavých jmen (Rachůnek, Balán, Skuhravý – ale ne Sičák či Tuominen) nehrály dobře koncovku, a tak po zásluze odjely s nepořízenou.

Navíc ještě s poraněným Rachůnkem, jehož fauloval kolenem Štich a vysloužil si svůj premiérový trest do konce utkání v kladenském dresu.

„Celý tým odvedl dobrou práci a zaslouženě vyhrál,“ mínil kladenský útočník Daniel Kružík, který se mezi Rytíře vrátil po roční anabázi na Slavii a v Klatovech. A připsal si asistenci u první trefy Redlicha. „Jsem rád, ale byl to výsledek týmové práce. Sám jsem měl také šance, ale ještě potřebuji chviličku a snad se rozstřílím,“ usmál se mladičký borec.

Rytíři Kladno – Energie Karlovy Vary 3:0 (2:0, 1:0, 0:0). Branky: 17. Redlich (Kružík), 20. Kloz (Pekr, Kaut), 38. Lorraine (Lenďák). Rozhodčí: Pavlovič – Kučera, Řešátko. Vyloučení: 5:5 + Štich (KLA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:0. Střely na branku: 19:17. Diváci: 651.

Kladno: Cikánek – Lenďák, Kehar, Hořava, Matula, Štindl, Zelingr, Veber, Štich – Lorraine, Svedlund, Vildumetz – Kružík, Zikmund, Redlich – Pekr, Kaut, Kloz – Kubík, Machač, Strnad.

Karlovy Vary: Novotný – Klejna, Krejčí, Rohan, Weinhold, Kvapil, Tomeček, Šafář, Rulík – Flek, Balán, Rachůnek – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – Davídek, Rezek, Beránek – Kohout, Zadražil, Harkabus.