Rytířům se zápas nepovedl jako sobotní, ale pomohl jim skvělý výkon brankáře Adama Brízgaly a obrovský důraz v brankovišti, který jim pomohl k obratu skóre. Vítěznou branku připravila čtvrtá lajna mladíčků v čele se střelcem Šimonem Jelínkem.

První třetinu odstartovali domácí na vlně sobotní výhry, jenže zkazili tři přesilovky, v nichž spíš mohli inkasovat po brejku Kaluse, při němž zazářil roztažený Brízgala. Pak byl vidět hlavně zkušený Mikulík. Nejdřív ho naštval nechtěným podražením Plekanec a vzteky rozmlátil na střídačce hokejku po vzoru hvězd NHL, v závěru třetiny ale uvolnil Christova a ten otevřel skóre.

Kladno ovšem stihlo za 50 vteřin vyrovnat, když Zikmund bojoval na brankovišti jako tygr. Důraz na hranici brankoviště přinesl Rytířům i vedoucí trefu. Když to nešlo největším ofenzivním hvězdám, zaveleli mladí a Jelínek šikovně zpoza klece propasíroval puk za Danečka.


Hosté sice byli o něco přesnější a více se dostávali do šancí, ale ani největší neproměnili. A co víc, v první i druhé třetině zahodili dlouhatánské přesilovky pět na tři. Kladno při hrálo paradoxně lépe než v pěti a zářil nejen Plekanec. V závěru druhé třetiny to byly pro Rytíře horké chvilky, ale ustáli i šance někdejší velké naděje Š. Novotného (letos má zajímavou bilanci 14+1).

V poslední části Kladno hru zvedlo, nechtělo náskok jen bránit. A po akci aktivního Redlicha rozhodlo, když se puk dostal zpoza klece na rozjetého Nashe a ten bombou propálil Danečka. Frýdečtí v závěru zkusili při vyloučení Zelingra power-play, ale ani třetí dvojnásobnou výhodu v utkání nevyužili.

„Podle mě jsme hráli parádně, od útoku do obrany a máme šestibodový víkend, to je paráda,“ rozplýval se autor vítězného gólu Šimon Jelínek. Ten nad svou trefou neskrýval radost. „Skvělý. Ze střídačky na mě křičeli, že jedeme dva s Hajňasem (Hajným), já mu zkusil přihrát, ale puk se ke mně vrátil a já ho vrátil do prázdné brány,“ popsal svou trefu Jelínek. „Bylo to po důrazu, což jsme si předtím říkali v kabině. Že nepotřebujeme dávat hezký góly, ale vyhrát. Zkoušeli jsme tam zbytečné krosové přihrávky a trenér Čermák nám jasně řekl, že všechno musíme dávat na bránu,“ dodal ještě.

Jelínek popsal také rozdíl mezi sobotním duelem, který byl první pro Tomáše Plekance a slavnostnější. „Včera to bylo zvláštní, když poprvé nastoupil Pleky. Hrozně moc jsme chtěli vyhrát, bylo to trochu moc přemotivované a dnes už přišlo méně lidí. Sice to nebylo na hlasitosti znát, ale jiné to bylo, i když ne o moc,“ mínil šikovný talent rytířské vozby a pochvalovat si i příchod Plekance do kladenské kabiny. „To funguje úplně stejné jako když tam přijde Džegr, hrozně nás to všechny nabudí. Jenom přínos.“

Nehartusil ani na úvod zápasu, když se kvůli přesilovkám a oslabením dostal na ledě snad jen dvakrát během první části. „Je to těžké, zrovna se to takhle sesmolilo, a když nehrajete přesilovky ani oslabení, sedíte tam a není to pak nic jednoduchého jít na led se zmrzlýma nohama. Pak jsme ale dostávali víc prostoru, nohy rozhýbali a bylo to super. Já si určitě nemohu stěžovat,“ uzavřel Šimon Jelínek.

Trenér Kladna Jindřich Lidický byl spokojení se třemi body, méně s výkonem. "Bylo to vyrovnané, Frýdek hrál výborně. Rozhodla dvouminutová přesilovka soupeře 5 na 3. Kdyby tam hosté dali gól, bůhví, jak by zápas vypadal. My to ubojovali, nebyla to žádná krása," přiznal. 

Frýdecký Vlastimil Wojnar byl i přes prohru spokojen. Jeho tým po utkání v Kadani přejížděl do Kladna, kde strávil celý den. "Ke konci bylo vidět, že nám asi docházely síly. Musím ale klukům poděkovat, že to nezabalili a že bojovali až do konce proti takovému soupeři, jakým Kladno momentálně je. Škoda, že jsme nevyužili přesilovky 5 na 3. Pokud to neproměníme, tak můžeme s těmito soupeři jen těžko vyhrávat," bylo mu jasné. 


Rytíři Kladno – Frýdek Místek 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Zikmund (Redlich), 24. Jelínek (Hajný, Vildumetz), 52. Nash (Redlich) – 19. Christov (Mikulík, Hladonik). Rozhodčí: Souček, Ondráček – Kreuzer, Horažďovský. Vyloučení: 8:8 + Kalus 10 min., bez využití. Diváků: 3025. 

Kladno: Brízgala – Zajíc, Nash, Zelingr, Svedlund, Veber, Kehar – Strnad, Vampola, Zikmund – Machač, Plekanec, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Jelínek, Vildumetz, Hajný.

Frýdek-Místek: L. Daneček – Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, D. Stránský – Kofroň, Novotný, Rudovský – Hladonik, Mikulík, Christov – J. Kalus, Peterek, Klimša – Kuťák, Raška.