V úterý večer může Jihlava na svém stadionu rozhodnout o postupu, což odráží i kurz Tipsportu na Jihlavu 1,55:1. Kurz na celkový triumf Kladna má hodnotu 2,4:1. Šestý zápas na Vysočině podle sázkařů ale Kladenští zvládnou, 71% z nich tipuje výhru Kladna po 60 minutách – kurz 2,1:1. Výhra Jihlavy je vypsána v kurzu 2,9:1.

Ve všech pěti předchozích kláních triumfovali hosté, a tak i bookmakeři další sázkovky Chance si myslí, že je stejný scénář velice pravděpodobný. Favoritem je podle nich Kladno s kurzem 2,05. Rytířům pak věří 65 % sázkařů. Tým Kladna je samozřejmě pod velkým tlakem, těží ale ze hry zkušených hráčů Jágra či Plekance, kteří krušných chvílí zažili už mnoho, což může být výhoda.

Jihlava má v bráně excelentního Rusa Žukova, navíc dovedla vyhrát 3 z 5 zápasů. V pátém finále ligy uspěla v Kladně 2:1, v sérii vede 3:2 a dnes bude chtít potvrdit doma postup. „Jihlavu v kurzu 3,01 má aktuálně na tiketu 22 % tipérů. Na remízu je u Chance vypsaný kurz 4,40 a sází na ni 13 % hokejových fanoušků. Podle bookmakerů a velké části sázkařů v zápasu padne až 6 gólů,“ říká mluvčí Chance, Markéta Světlíková.

Kladno v šestém duelu věří také Fortuna. Na jeho výhru po šedesáti minutách se sází v kurzu 2,04, na výhru Jihlavy 2,94.