Duel Kladna se Znojmem, v play out extraligy, mohl rozhodnout o konečném udržení. A taky rozhodl. Oba aktéři se radují, do baráže padá Mladá Boleslav.

Co je ale zvláštní byla hra největších sázkových kanceláří. V Česku, ale i ve světě laškovaly se sázejícími: vysoké vklady vs. snižování kurzu až ke stažení z nabídky.

Proč? Jednoduše proto, že desetitisícové vklady překvapily všechny. „Hned během první hodiny jsme zápas vyřadili. Registrovali jsme velmi neobvyklé sázky na remízu, třeba i ve výši 23 tisíc korun, což je u hokejové remízy opravdu hodně. Kurz jsme nejdříve snížili a pak zápas stáhli úplně,“ říká Tomáš Bahník, mluvčí Fortuny.

„Máme své informace na podobně podezřelé zápasy. Ročně jich je v řádu jednotek. Naposledy se něco podobného stalo ve druhé hokejové lize,“ dodal.

O co jde… Kladnu, aby se definitivně vymanilo od poslední příčky, stačila po normální hrací době remíza. Znojmo zase potřebovalo dva body. A světe div se, Moravané vyhráli 3:2 po prodloužení.

Někdo věděl víc než ostatní.

„Většinou bývají kurzy na remízy kolem čtyř ku jedné. My ale tentokrát měli ze začátku 2,8:1 a stejně jsme přijali dvě sázky na deset tisíc. Stáhli jsme proto kurz na 2,1:1, následovalo dalších deset tisíc, pak 1,8:1 a zase stejná suma. Bylo to moc zvláštní,“ líčí se Pavel Krejčí, hlavní bookmaker sázkové kanceláře Synot tip.

Zeptejte se ale hráčů a zúčastněných a budete v nelibosti: „Tohle je typická česká vlastnost. Když o něco jde, tak se vymýšlí podobné paniky,“ odmítá “spekulace“ gólman Kladna Miroslav Kopřiva.

Jestli dohoda existovala, divíte se, že to nepřizná?

„Když ale ono to bylo tak do očí bijící. Bohužel,“ řekl nejmenovaný očitý svědek se vztahem na Kladno.

„Zápas jsem sice neviděl, ale podle mnohých, kteří na stadionu byli, šlo o evidentní domluvu,“ doplnil Krejčí.

Sázející a výherci se čertit nemusí, výhry vyplaceny budou. „Jistě. Jakmile se sázka uzavře, klient má na peníze nárok,“ objasňuje Bahník.

A že se fanoušci cítí podvedeni? Jak říká brankář Kopřiva: „jsme v Česku.“ Ale vlastně: kde tohle není…

JAN ZELENKA, VIKTOR NOSEK