„Původně jsem chtěl pokračovat v Evropě, jako loni ve finských IFK a Jokeritu Helsinky, ale nakonec jsme se nějak nedohodli a já už nechtěl čekat. Za chvíli začíná liga, Kladno mi dalo solidní nabídku, mám to blízko domů, takže nebylo o čem přemýšlet,“ usmívá se osmadvacetiletý razantní bek, který patří Spartě a v Kladně pouze hostuje. „Sparta původně projevila zájem, ale já chtěl do zahraničí. Teď už mají sestavu plnou, ale nedělali mi problémy a nechali mě jít na hostování,“ vysvětlil Schnábel, proč neskončil v Holešovicích.


Dá se očekávat, že se Schnábel stane v Kladně jedním z klíčových muž zadních řad. A sám s tím také počítá, ze zahraničních angažmá je na to zvyklý. „Když někde hrajete jako cizinec, tak se od vás očekává, že budete patřit k těm lepším. V Kladně s tím počítám také, a to, že mohu hodně hrát, také rozhodovalo v mých úvahách, kde podepíšu smlouvu,“ tvrdí borec, jenž si zahrál i NHL v dresu Nashvillu Predators. Ve stejné době jako Petr Tenkrát.

„To je také jeden z kluků, které jsem v kladenské kabině znal. Stejně jako Libora Procházku z našeho působení ve Spartě. Znám samozřejmě i legendy jako Pateru, Martina Procházku a Bělohlava. Každopádně mě kluci přijali výborně,“ těší osmadvacetiletého zejména defenzivně laděného obránce.

Více ve středečním Kladenském deníku