Po jediném týdnu extraligy mnozí Jaromíra Jágra zase jednou odsoudili. Nejen fanoušci, ale i ti, co by měli být hokejovými odborníky. Podle některých má nadváhu, podle jiných špatně vybral zámořské posily. Na to vše skutečně některým brebtalům stačil jeden týden.

Týden, který byl jakousi aklimatizací Jágrova Kladna v soutěži, ve které je podle většiny jako nováček jasným outsiderem. Možná kdyby hráli modří na svém stadionu, tak by se uvažovalo jinak, ale v chomutovském azylu to opravdu budou mít těžké.

Nepochybně budou, jenže odsuzovat někoho po týdnu soutěže, která bude trvat ještě několik měsíců, je zcela mimo mísu. Navíc Jágr rychle zareagoval, přivedl do mužstva posily a hlavně, sám se po zranění, které utrpěl v závěru přípravy na Slavii, rychle dostal zpět do formy.

V neděli proti Litvínovu jen navázal na dobrý výkon z Liberce a zápas prakticky rozhodl sám. Lhostejno, že mu táhne na padesát, zase se může svým kritikům jen vysmát. A pokud bude zdráv, může Kladnu ještě opravdu vydatně pomoci a bavit diváky na všech stadionech. Zvlášť, když mu extraliga vyhovuje mnohem víc než „ulétaná“ první liga. Bylo to vidět už při posledním působení Rytířů v nejvyšší soutěži, kde se osmašedesátce dařilo mnohem více než o patro níž.

Na co to nakonec bude Jágrovi a jeho Kladnu stačit, to je těžké předvídat. Klidně může nakonec sestoupit, nebo si zahraje play off, jak mu prorokovaly trochu moc sebevědomě jeho kanadské posily. Každopádně ale nebude otloukánkem, za jakého ho mnozí po jednom jediném týdnu označili.

Na to bych vsadil.