Rytíři si potřetí v sezoně zahrají proti Zlínu a touží urvat třetí vítězství. Zajistilo by jim zvýšení aktuálně šestibodového náskoku a také definitivně lepší vzájemnou bilanci ze vzájemných utkání, která také může být důležitá. Už prakticky nikdo nepochybuje o tom, že oba celky budou do konce sezony bojovat o tom, kdo přímo sestoupí do Chance ligy, a kdo bude mít ještě šanci na záchranu v baráži proti vítězi nižší soutěže.

Prosinec byl pro kladenské Rytíře nejslabším měsícem v minulém roce. Kosily je porážky, hrubé chyby v obraně, uvadla i koncovka, slaboučká byla hra speciálních formací, a ani brankář Landon Bow, nejlepší posila, neměla pokaždé den. Tým projel i zápasy, kde měl jasně vyhrát, zejména to bylo s Pardubicemi, nakonec však v závěru roku trochu zabral a připsal si aspoň tři body výhrou s Litvínovem a těsnou prohrou v prodloužení na ledě mistrovského Třince.

To Zlínští začali s několika posilami z východu závěrečný měsíc minulého roku nadějněji. Jednu chvíli stáhli desetibodové manko na Kladeňáky na body tři a mnozí měli jasno: brzy se před Rytíře dostanou.

Zatím se tak nestalo, karty se zase otočila a Berani udělají vše pro to, aby se otočila zase jejich směrem. To samé chystají v Chomutově udělat domácí, jimž zatím lépe drží osa mužstva Bow – Wood – Plekanec. Odehrají mraky minut a právě na něj stejně jako na Jaromíra Jágra jako žolíčka budou Rytíři spoléhat nejvíc.

Bude to stačit?

Zdeněk Bača Hrabě skonal ve věku 80 roků.
Legendární Bača Hrabě odešel do hokejového nebe