Už zmíněný Jiří Sekáč, odchovanec Kladna, který po letech v kanadské juniorce hrál v posledních dvou letech hlavně KHL (Za Poprad a Lev Praha) a krátce i za Spartu, přichází do Kladna na roční hostování z prvoligového Rakovníka.

„Chtěl za nás hrát, což mě moc potěšilo. Každopádně teď ho ještě zařadit nemůžeme, s hokejovou reprezentací je v Brně stejně jako další opora Petr Tenkrát," vysvětlil trenér Vladimír Kameš starší neúčast velkých hvězd v prvích duelech sezony.

Oběma samozřejmě přeje, aby se dostali i na mistrovství světa, kam naopak letos nedorazí Tomáš Plekanec. Toho čeká v zámoří vrchol sezony – Stanley Cup.

Loni přiletěl až na čtvrtfinále play-off extraligy inlinu, ale tam Kladno nestačilo na tradičně skvělý Zlín.

Čerti hlásí ještě dvě posily, někdejšího šikovného juniora Kladna Matěje Hoffmanna a nastupující hvězdičku Rytířů Jakuba Strnada. Naopak třeba s Milošem Hořavou počítat nemohou, ten kvůli zranění ze závěru hokejové extraligy nestihne ani úvod letní přípravy.

„Do každého zápasu půjdeme s tím, že chceme uspět, ale v prvním případě je to pro kluky příprava na sezonu a hlavně – chtějí si užít trochu pohody. Takže se nebudeme stresovat výsledky, nicméně jednou tu ligu vyhrajeme," slibuje s úsměvem Vladimír Kameš.

Pokud budete mít zájem sledovat Čerty v akci, v sobotu hrají s Berounem od 12 a s Pardubicemi od 15 hodin. V obou případech na druhé ploše zimního stadionu.