Doma to začíná hokejistům s rytířem na prsou padat. Před přestávkou rychle rozhodli duel s Frýdkem, teď to podobně začalo i proti silnějšímu Prostějovu. Do první přestávky dostal tři branky a zjistil, že bez letošní jednoznačné jedničky v bráně Bláhy to bude mít těžké proti každému. I když vinit jeho náhradníka Wolfa by bylo laciné, s góly těžko mohl něco dělat. Hlavně s prvními dvěma, kdy skvěle hrající Jaromír Jágr pokaždé nádherně přihrával a střelci Guman a Plekanec pouze doklepávali do prázdné. Pak ještě přesnou střelou přes clonu využil přesilovku Melka a teprve pak Jestřábi chytili trochu dech, i když Jágr je dál pořádně větral.

Na brankáře Košarišťana, jenž poprvé v sezoně nastoupil s rytířsky vymalovanou maskou, došlo ve druhé třetině, kdy si mazácky počkal na zakončení Novák a ukončil prostějovský mírný nápor zaslouženým snížením. Hosté pak v otevřené partii s mnoha šancemi několikrát sahali po další trefě, zejména Jandus, ale na druhé straně zase Wolf předvedl famózní zákrok proti Melkovi.

Rytíři měli problémy s disciplínou. Zatímco sami hráli za dvě třetiny jedinou početní výhodu, sami pustili hosty do pěti. A právě pátou Novák využil, když opět zachoval dokonalý klid a nedal zblízka Košarišťanovi naději. A Kladno hloupě faulovalo dál, dvě minuty dostali Jágr a pak i Frye, ale Jestřábům unikl rychlík Machala, Wolfa si roztáhl a pojistil výhru domácích.

Komplikací pro ně je ale smolné zranění Pituleho půl minuty před koncem.

„Povedla se nám první třetina, dali jsme i hezké góly, bohužel jsme si zápas zkomplikovali sami zbytečnými chybami a vyloučeními. Po snížení na 3:2 si ale myslím, že jsme měli víc šancí a pak vše jistili čtvrtou brankou. Nicméně poměr vyloučených 7:1 je pro nás hrozný, dvě úplně zbytečná vyloučení jsme měli i v závěru,“ přiznal trenér Kladna David Čermák, jehož tým naopak o dvě přesilovky dodatečně přišel. „U prvního se prý upískl rozhodčí a u druhého se přiznal Tomáš Guman, že to faul nebyl,“ vysvětlil kouč Rytířů.

Hostující trenér Jiří Šejba se do Kladna vrátil po několika měsících, v minulé sezoně totiž vedl celek China Golden Dragons, který trénoval právě v Kladně. Návrat to byl zprvu hodně hořký. „Vlítli jsme na led ustrašeně, kluci se zalekli, ať už byli na ledě Jarda (Jágr) nebo Pleky a takhle se hrát nedá. Jestli chcete výsledky, musíte hrát od začátku ostře. Takhle jsme prohrávali tři nula, ale pak se to srovnalo a domácí i díky našemu pohybu měli problémy. Škoda šancí, které jsme nedali,“ litoval Jiří Šejba.

Mrzely ho také přesilovky, hlavně ty v závěru, kdy jestřábi mohli srovnat. „Dneska jsme je nehráli dobře, střel tam bylo málo. Možná jsem udělal chybu, že jsem při té poslední neodvolal brankáře a nezkusil šest na čtyři, ale zase nemám tolik hráčů, na které by byl takový spoleh,“ dodal Jiří Šejba.

Zastavil se také u brankáře Adama Wolfa, který nastoupil mezi tyče po dvacetizápasové pauze. "Za góly na začátku ho neviním, domácí nám to chytili a dali góly do prázdné. Možná mohl chytit ten poslední nájezd na 4:2, který malinko podcenil, ale nechytal strašně dlouho, podal výborný výkon."

Rytíři Kladno – Jestřábi Prostějov 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Guman (Jágr, Frye), 4. Plekanec (Kubík, Jágr), 8. Melka (Račuk, Marosz), 56. Machala (Snuggerud) - 27. M. Novák (Žálčík, Kaut), 45. Novák (Ouřada, Chlán). Rozhodčí: Valenta, Šindel – Jindra, Bělohlav. Vyloučení: 7:1. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Střely na branku: 29:23

Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, S. Zacharčuk, Snuggerud, Kehar, Suchánek – Kubík, Plekanec, Jágr – Guman, Marosz, Račuk – Hlava, Pitule, Melka – Hajný, Filip, Machala.

Prostějov: Wolf – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, P. Krejčí, Kellner – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, T. Kaut, M. Novák – Ouřada, Chlán, Hrníčko – Podlaha, Vachutka, T. Jandus.